Ide

1 ditë 16 orë më parë 18

Hija e Erdoganit mbi Tiranë

Më në fund Edi Rama e theu edhe një tabu. Ishte betuar me veten dhe të tijët që nuk do t’i...
2 ditë 22 orë më parë 21

Rama, marshimi i vetmuar drejt fundit

Kryeministri hipotetik, i qeverisë hipotetike teknike, me siguri që ditën e parë të punës do të...
5 ditë 9 orë më parë 21

Që Rama mos përfundojë si Duçja, i varur kokëposhtë

Në vend që këtë t’ia bëja unë, ia bëri këtu e një javë të shkuar z. Carlo Bollino, i cili historinë...
5 ditë 12 orë më parë 16

Nishani “fali” Xhafën dhe goditi Bashën

Ndryshe nga pritshmëritë e krahut që mbështet Lulzim Bashën në PD, Bujar Nishani ka vendosur të mos...
1 javë 1 ditë më parë 17

Çadra po e çmend Ramën

Megjithëse fillimisht u duk si një lëvizje nga halli, megjithëse u komentua si një manovër për të...
1 javë 2 ditë më parë 20

Rama duhet të qeverisë pa Metën

Në Shqipëri, sulmi i të shëmtuarës është bërë i padurueshëm. Politikanët dhe politika brenda botës...
1 javë 4 ditë më parë 10

Jo Blush, Rama nuk të dha të drejtë me Tahirin

E pashë Ben Blushin, në intervistën e së dielës me Adi Krastën, të shfaqte revanshin e përmbajtur...
1 javë 6 ditë më parë 15

Kurbani Saimir për sulltanin Ilir

Edi Rama ka bërë përpjekjen e tij më të mjerë që nga dita kur ka marrë mandatin e kryeministrit,...
1 javë 6 ditë më parë 14

Lamtumirë Saimir, por në çadër nuk ka pse festohet

Lajmi i “dorëheqjes” së ministrit të Brendëshëm fillimisht u prit me skepticizëm, më pas me ankth...
2 javë 1 ditë më parë 6

Fasada e Ramës po kriset

 “Qeveria teknike është kusht i patjetërsueshëm për të garantuar zgjedhje të lira dhe të ndershme...
2 javë 1 ditë më parë 10

Basha ka një kartolinë për të grisur

Që kur ka shpallur platformën e tij radikale më 18 shkurt, duke bërë thirrjen “unë jam gati për...
2 javë 3 ditë më parë 18

Një thikë pas shpine për vettingun

Të hënën pasdite reforma në drejtësi ka marrë ndoshta thikën më të madhe pas shpine që prej kohës...
2 javë 3 ditë më parë 4

Si mund të shpëtohen turqit prej Erdoganit?

Nëse ky shkrim do të botohej në Turqi, krejt vendi i komentit të shkruar do të ishte bosh, hiq...
2 javë 4 ditë më parë 10

Pse i shpërbleu Rama grevistët e Zharëzit?

Pas grevës së urisë, pas maratonës mbresëlënëse drejt kryeqytetit e sidomos pas ngujimit mbi...
2 javë 6 ditë më parë 12

Rama në çadrën e mashtrimit

Edi Rama ka vënë sot në lojë kredibilitetin e tij për t’i dhënë sadopak besueshmëri një fabule të...
2 javë 6 ditë më parë 0

Si filluan protestat në Rumani?

Pas një muaji protestash në Bukuresht, turmat e mbledhura përpara selisë së qeverisë po fillojnë të...
3 javë 1 ditë më parë 11

Kush dështoi në Tiranë me mbështetjen e Gruevskit

Njgjarjet e fundit në Maqedoni dhe refuzimi absurd i presidentit Ivanov për t’i dhënë mandatin...
3 javë 3 ditë më parë 16

Veliaj e varros vetingun në Sharrë

Qeveria Rama po e kthen me shpejtësi në karikaturë edhe një argument, relativisht të qëndrueshëm,...
3 javë 4 ditë më parë 6

Një veting për Zharrëzën ose sikur Bankers të gjente naftë në Surrel

Ka muaj që nuk shkruaj. Më duket se jam dorëzuar në pafuqi. Si jo pak shqiptarë kam humbur besimin...
3 javë 4 ditë më parë 12

Ikja e Prengës nuk është lajm i mirë

Nuk e di nëse dorëzimi i mandatit nga Armando Prenga dhe letra e tij e dorëheqjes nga deputet mund...
4 javë 21 orë më parë 22

Pse Basha e sulmoi Klanin nga emisioni “Opinion”?

Lulëzim Basha ka shfrytëzuar një incident në emisionin “Opinion” për të bërë një deklaratë sa të...
4 javë 1 ditë më parë 9

Ku jam pro dhe ku jam kundër çadrës së Bashës

Çdo qytetar, i ndodhur përballë protestës së opozitës, duhet të shtrojë pyetjen se cili është...
1 muaj 21 orë më parë 31

Basha s’po e hap dot çadrën

Ben Blushi ka qenë i qartë kur i është përgjigjur thirrjes së PD-së se aty në çadrën e saj nuk ka...
1 muaj 2 ditë më parë 13

Rama, faktin e ke brenda

Teksa protesta e opozitës që kërkon qeveri teknike për të hyrë në zgjedhje me kushte të barabarta...

Pages