Ide

8 orë 10 min më parë 7

Jepini Ramës një kapak kavanozi

Kush ka jetuar në vitet ‘80 në Tiranën e re, aty në zonën pranë Librit Universitar e ka të fiksuar...
1 ditë 15 orë më parë 35

Si do të votojnë delet këtë vit?

Kur jua ka prerë për herë të fundit rrugën një lopë? E kam fjalën, lopë me 2 këmbë, me pantallona...
3 ditë 9 orë më parë 5

Ç'fatkeqësi të kesh një lider budalla!

Ajo që i bën budallenjtë kaq të rrezikshëm, është se ju nuk mund t’i referoheni interesit të tyre...
4 ditë 10 orë më parë 19

Rama një klloun i parritur

Kur Edi Rama doli fillimisht në fushatë, i veshur me atlete dhe tuta sportive shumëkush e mori këtë...
1 javë 1 ditë më parë 37

Po unë jam shok, tani edhe votues i Blushit

Një luzmë mediash që rendin pas Ramës e kanë radhitur Lapsi.al, mua personalisht dhe...
1 javë 2 ditë më parë 7

Luli po përtyp Big Mak-un

Kur çadra e PD-së u hap, kishte dy motive të forta që bëri që dhe njerëz jashtë politikës të...
1 javë 3 ditë më parë 11

Një tjetër Ramë në 26 qershor

Edi Rama po pranon miting më miting dhe me gojën plot të gjithë akuzat e kritikëve se shteti që...
1 javë 6 ditë më parë 22

PD si një femër e përdorur nga Rama

Mes gjërave të pazakonta që po ndodhin në këtë fushatë, një fenomen i ri po bie gjithnjë e më shumë...
2 javë 7 orë më parë 8

Një votë më shumë për Albin Kurtin

Albin Kurti ka vendosur të vërë kravatë. Ai ka hequr dorë nga jakat e bardha alla Aleksis Tsipras,...
2 javë 1 ditë më parë 13

Hipokrizia e Ramës me Metën

Që nga lideri i gjatë e deri tek deputeti më i shkurtër i Rilindjes, të gjithë janë kapluar nga një...
2 javë 2 ditë më parë 6

Gjobaxhiu Edi Rama

Spoti elektoral ku Edi Rama aktron në rolin e një gjobaxhiu ka ngjallur në mënyrë të padrejtë një...
2 javë 3 ditë më parë 10

A mund t'ia lësh timonin një shoferi mashtrues?

Edi Rama e ka shndërruar në kryefjalë të fushatës së tij, dëshirën për ta mbajtur i vetëm timonin e...
2 javë 6 ditë më parë 13

Loja e pisët me LSI-në

Një sulm i pa precedent ka filluar pas marrëveshjes Rama - Basha kundër partisë së Ilir Metës. Sapo...
2 javë 6 ditë më parë 4

Unë, Xhorxh Soros kërkoj një Europë tjetër

Bashkimi Europian i sotëm ka nevojë për shpëtim dhe ristrukturim radikal. Shpëtimi i BE-së duhet të...
3 javë 1 ditë më parë 25

Luli nuk është fajtori i vetëm

Dështimi spektakolar i Lulzim Bashës për të përmbushur qoftë edhe një nga objektivat që premtoi në...
3 javë 2 ditë më parë 2

Gafa e Merkelit, Trump dhe fundi i Perëndimit

Vizita e parë e Donald Trump në Evropë ishte e vështirë. Duke folur në një miting elektoral në...
3 javë 3 ditë më parë 30

A mund ta shmangë më Basha katastrofën?

Një gjë është e sigurtë: PD po shkon drejt vetë shkatërrimit. Tashmë në lojë nuk është humbja e...
3 javë 5 ditë më parë 20

Lulëzimi i republikës së vjetër

Pasi u zbyth nga të gjitha premtimet që kishte bërë në çadër duke i siguruar PD asgjë më shumë sesa...
4 javë 14 orë më parë 13

Çfarë listash do të nxjerri Basha

Lulzim Bashës i kanë mbetur shumë pak orë për provimin e fundit që duhet të japë përpara...
1 muaj 8 orë më parë 8

Pse u zemëruan bosët e mediave me paktin Rama-  Basha?

Një fortunë në gotë po ngrihet nga pronarët e televizioneve lidhur me ligjin që miratoi dje...
1 muaj 1 ditë më parë 7

Ku dështoi Basha?

Në shkrimin “A duhet të hyjë PD në zgjedhje”  jam shprehur se kjo varet shumë nga protagonistët...
1 muaj 3 ditë më parë 24

Pakti që i nxorri të gjithë lakuriq

Marrëveshja e paprinciptë Rama - Basha nuk qe vetëm një shembull flagrant i asaj që në mendjen e...
1 muaj 3 ditë më parë 1

Pakti që i nxorri të gjithë lakuriq

Marrëveshja e paprinciptë Rama - Basha nuk qe vetëm një shembull flagrant i asaj që në mendjen e...
1 muaj 3 ditë më parë 3

Tirana e rrënueshme

Tirana që gjeta këtë herë m’u duk edhe e mbipopulluar, edhe e shkretë. E mbipopulluar, sepse nga...

Pages