Arrestohet Sait Fishta, kandidati i PS për deputet në Shkodër

Ish kryetari i Komunës së Velipojës, Sait Fishta njëkohësisht biznesmen i ndërtimit u arrestua nga policia të dielën në mbrëmje. Fishta hetohej në gjendje të lirë për 9 pallate, që po ndërtoheshin në mënyrë të paligjshme në Velipojë. Pavarësisht se u mor i pandehur për lejet e ndërtimit, Sait Fishta vazhdoi punimet në këto godina. Pak orë më parë, prokuroria vendosi sekuestron e ndërtesave, ndërsa në mbrëmje urdhëroi ndalimin e biznesmenit, që ishte edhe kandidat për deputet i PS në Shkodër, në zgjedhjet e fundit parlamentare. Arrestimi u krye me urdher te Prokurorise se Shkodres.

Komentet

Comments

Nuk rrini dot pa e permendur ju qe ka qene kandidate per deputet i ps-se. E c'fare pastaj. Pushteti i ka te gjithe njelloj dhe e denon ate qe shkel ligjin. Por lejen ne kunershtim me ligjin ja ka dhene ai horri i saliut ish kryetari i komunes.

Futja kot! Po ku ka qene Sait Fishta kryetar Komune ne Velipoje

Pse e hoqet komentin.Hiqni me mire lajmin ku ia keni fute kot qe Seit Fishta ka qehe kryetar Komune ne Velipoje.

Pse e hoqet komentin.Hiqni me mire lajmin ku ia keni fute kot qe Seit Fishta ka qehe kryetar Komune ne Velipoje.

o anonymous o kokrra socialistit, o lepires bythe, ka qene po vete kryetar komune ky, keto jane mut te gjithe, por te pakten mos e justifiko kete vetem se eshte me ps, se o ka horra mafje dhe hajdut ps, o nuk ka as ne mongoli me keq, kethu qe mbylle gojen me mut se prej jush militanteve te semure bejne palle ariu keto horra.

pun kanibalesh kjo.komunistet kanibal jan .nje her e rritin njeri tjetrin pastaj i nxjerrin syt njeri tjetrit.shkoll stalini e enveri.me qen ps- pis sociopat e mos me qen kanibal nuk ben.ani me qlbesiren rama po shkoni drejt e ne qenef negjmije.

Sait Fishta nuk ka qene kurre kryetar i Komunes Velipoje. Ai eshte biznesmen-ndertues.Prandaj lajmet qe jepen ne media duhen marre me rezerva sepse ne shumicen e rasteve ja fusin kot.

ore ANONYMUS tamam sikur je Andrea Stefanllapa, i njejti fjalor,e njejta menyre ndertim fjalie etj. O Andrea behu me serioz

O ti burri, ti kenke rrote karit kame e kry. Ai thet nje fakt ti vazhdon e pjerdh, Sait Fishta nuk ak ken ndonjehere kryetar komunet ne Velipoje, Sait Fishta ashte lind e rrite ne Shkoder (dudas). Ato lejet e ndertimit (me shumice) ma te shumten i ka marre ne kohen e PD-leshit, e nji pjese te madhe me mbeshtetjen e PS-kurves. Ha mut ti aty mbas kompjuterit, edhe te tjere qe pretendojne te bajne lajme se Saiti e Goni e shume i kerkuari nga policia ( qe shetit per 7 pale qejfe neper Shkoder) vazhdojne e pasurohen, ndertojne e tallin bethen me ty, mu e tane popullin e thjeshte.

Add new comment