Lajme

5 orë 45 min më parë 0

Greqia nxjerr hartën ku do kërkojë naftë në detin Jon

Qeveria greke ka publikuar në numrin e fundit të Gazetës Zyrtare hartat dhe koordinatat gjeografike...
5 orë 52 min më parë 0

Vjedhjet e turistëve, policia regjistron 35 raste. Pre bien edhe të huajt

Policia e Shtetit njoftoi se gjatë këtij sezoni turistik janë regjistruar deri më tani 35 vjedhje...
6 orë 25 min më parë 0

Alarm në Rotterdam/ Gjendet një furgon i mbushur me bombola gazi pranë një koncerti rroku

Një furgon i mbushur plot me bombula gazi u gjet nga polica holandeze në një shesh ku do të mbahej...
6 orë 58 min më parë 0

Kokëdhima: Paratë e pista në Shqipëri i pastron “Rilindja”

Partia “Zgjidhja” e drejtuar nga Koço Kokëdhima, e cilësoi Shqipërinë, superlavatriçe të parave të...
7 orë 40 min më parë 0

VIDEO/ Kush është trafikanti i kokainës i arrestuar te “21 dhjetori”

Specialistët e Seksionit për Narkotikët, në Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë finalizuan këtë...
8 orë 8 min më parë 0

Një çantë e dyshimtë para ambasadës shqiptare në Romë alarmon policinë

Një çantë para ambasadës shqiptare në Romë ka alarmuar autoritetet italiane pasditen e sotme. Ajo...
9 orë 5 min më parë 4

Berisha i përgjigjet Dakos: U more peng nga Shullazi, do të të hidhte nga kati i 15-të i pallatit

Një ditë më parë, Sali Berisha publikoi një denoncim dhe shkruante: “Keto jane pallatet pa leje te...
9 orë 37 min më parë 0

‘Gjuetia e azilkërkuesve’/ Si po shuhen shpresat e shqiptarëve për një jetë më të mirë në BE

Policia e Shtetit i’u bëri thirrje shqiptarëve që tentojnë të marrin azil në vendet e BE-së, të mos...
10 orë 22 min më parë 0

Qeveria “Rama 2”/ A janë këto ministritë që shkrihen dhe emrat e rinj të kabinetit?

Mbeten edhe katër ditë për të shuar hamendjet dhe dilemat lidhur me qeverinë e re. Këtë herë Rama...
11 orë 6 min më parë 0

Në tre muaj blihen 100 milionë dollarë energji elektrike

Jo vetëm korporata elektroenergjitike, por edhe kompania e shpërndarjes së energjisë do të kryejë...
11 orë 41 min më parë 0

Konflikti Shkup-Beograd, Komisioni Evropian thyen heshtjen: Zgjidheni qetësisht…

Komisioni Europian i bëri thirrje Shkupit dhe Beogradit që të tregohen të përmbajtur dhe të...
12 orë 13 min më parë 2

(VIDEO) Arrestohet 43-vjeçari që shiste heroinë rrugëve të Tiranës

Një 43-vjeçar u arrestua ditën e sotme nga policia pasi u kap duke shpërndarë heroinë në Tiranë....
12 orë 22 min më parë 0

Viti akademik 2017-2018/ Ministria e Arsimit zbulon kuotat e lira në Universitete

Ministria e Arsimit dhe Sportit njoftoi se për këtë vit akademik, numri i aplikantëve për studime...
12 orë 36 min më parë 7

Basha: Ju tregoj misionin e pambaruar të Partisë Demokratike

Lulzim Basha deklaroi se misioni i pambaruar, por i palëkundur i Partisë Demokratike është dënimi i...
13 orë 11 min më parë 6

Kush është bosi i Shijakut që i shpëtoi plumbave me makinën e blinduar

Plumbat që ranë sot në Shijak mbi makinën e Dashamir Gjokës rrezikuan direkt familjen e tij. Një...
13 orë 19 min më parë 0

Yzberisht, plagoset me thikë një 17-vjeçar, arrestohet autori

Një 17 vjeçar është plagosur me thikë në zonën e Yzberishtit pranë xhamisë në Tiranë. D.L, 17 vjeç...
13 orë 34 min më parë 0

FOTO/ Policia rrethon zonën ku u qëllua Dash Gjoka i Shijakut

Në Shijak ka ndodhur një ngjarje e rëndë që po tentohet të mbahet e fshehtë nga policia. është...
13 orë 49 min më parë 0

Atentat me kallashnikov makinës së biznesmenit në Shijak

Atentat me armë zjarri makinës së biznesmenit Dashmir Gjoka. Ngjarja në fjalë është regjistruar...
13 orë 51 min më parë 0

Atentat me armë në Shijak, qëllohet biznesmeni Dashamir Gjoka

Të shtëna me armë zjarri janë shënuar mesditën e sotme në qytetin e Shijakut. Burime për Lapsi.al...
14 orë 2 min më parë 3

Plani i ri i Tatimeve: Nëse bizneset fshehin xhiron, do t`ju verifikojmë llogaritë bankare

Drejtoria e Tatimeve njofton afatet për detyrimet e papaguara, pasi në të kundërt do merren masa...
14 orë 46 min më parë 0

Çdo 6 muaj, 1 zyrë e Gjykatës së Tiranës mbushet me dosje

Situata me arkivat në Gjykatën e Tiranës duket të jetë kaotike. Duke marrë parasysh fluksin e madh...
14 orë 56 min më parë 0

Vlorë, punonjësit e OSHEE-së përleshen me njëri-tjetrin me kaçavida

Policia ka parandaluar një konflikt dje në Vlorë, i cili mund të përshkallëzohej më tepër. Në...
15 orë 18 min më parë 4

Skandali në Gjykatën e Tiranës/ 300 dosje u harruan në arkiva

Një skandal është zbuluar në Gjykatën e Tiranës, ku rreth 300 dosje të viteve nga 2008 -2015 nuk i...
15 orë 30 min më parë 5

Në Karpen të Kavajës, ky është plazhi ku ndalohet hyrja e... shqiptarëve

Çdo vit kur rikthehem në Shqipëri, më pëlqen të shikoj dhe eksploroj gjëra të reja. Dhe gjërat e...

Pages