Lirimi i Lul Berishës/ Juristi i arrestuar, djali i nëndrejtorit të burgjeve i arrestuar për korrupsion

Këtë të mërkurë policia arrestoi me urdhër të Prokurorisë, drejtorin e Burgut të Durrësit Astrit Kote dhe juristin e këtij institucioni të cilët akuzohen për falsifikim dokumentesh në lirimin e kapos së Bandës së Durrësit, Lulzim Berisha. Lapsi.al mësoi se juristi i Burgut të Durrësit, është Tedi Labi. I riu është djali i Iljaz Labit, ish-nëndrejtorit të Përgjithshëm të Burgjeve, i arrestuar për korrupsion në tendera.

Iljaz Labi, ish-zv.drejtori i Burgjeve

(Iljaz Labi)

Tedi Labi dhe Astrit Kote akuzohen se kanë falsifikuar dokumentet për lirimin e Lul Berishës. Mësohet se këtij të fundit i duheshin edhe 2 vjet e 7 muaj burg që të kërkonte lirim me kusht.

astritkote

(Astrit Kote)
 

Komentet

Comments

LSI del ngado qe te kthehesh

Vetem ky lloj bordelli qe ne kemi krijuar nuk mund te quhet shtet.Si ka mundesi qe nendrejtori i pergjithshem i burgjeve puneson jurist te birin ne burgun e Durresit.Keta i kane kthyer institucionet e shtetit ne firma private te familjeve. Po kjo ministrja e inovacionit mban pergjegjesi per keto lloj punesimesh ne administrate.Jane keto lloj punesimesh qe lejojne te kryhen keto afera pasi nuk mund te kontrollosh brenda familjes.Keto emerime nuk ndodhnin as ne kohen e diktatures.Turp LSI-ja,Turp KM qe na del gjithe diten e na genjen per shtetin virtual qe ai ka krijuar ne mendjen e tij.

Z. Malo , mos u indinjo, kjo e Lul Berishes dhe te tjera qe degjojme, eshte vetem pjesa e ajsbergut qe duket. Ne nje vend demokratik si Franca , kjo qeveri dhe kjo opozit perfundon ne kosh te plehrave.

qe kte shtet e ka mare lumi nuk diskutohet .puna eshte se nuk ka det qe ta nxere kete mal me skandale.edhe rilindasit e vertet ata qe njeh historia gjenden te shokuar e munde te shkaktoin termet per te shfarosur "rilindjen rama "qe po i perdhos edhe ne varr .se ky popull me ne fund tregon se eshte ne agoni te plote . si munde te behet reforma ne drejtesi me kete administrate ketu duhet te fryje furtuna .LSI KA PRISHUR THEMELET E SHTETIT PEMA NUK QENDRON DOTE PA RRENJE.

Kete qeveri e ka kapur kanceri i rende vdekjeprures, LSI. Ku ka LSI ka vjedhje, korrupsion, maskaralleqe, pazare te ndyra, pislliqe, kurvelliqe, tartabiqe, mafiozlliqe, infeksione, kalbesira, qelbesira, ndyresira dhe erresira. Eshte LSI ajo qe po e mban ndyresiren e shekullit ne pushtet. Rama po qendron ne kembe, po ushqehet dhe po pasurohet me qelbin e LSI. Pse Likja nuk e fut ne rendin e dites ligjin e plehrave, por e mban zvarre derisa "te interesuarit" te japin "kafen" e radhes. Pse Likja abstenoi per ate mender amendamentin Vasili? Pse Likja arratiset nga Shqiperia cdo te enjte kur ka perplasje te forta me gjatoshin? Vetem kur te futet ne burg Likja, Shqiperia do te sherohet nga kanceri qe ka kapur Shqiperine. Pastaj e ka radhen gjatoshi me gjithe banden e tij te qelbesirave.

Ore, me falni per injorancen... ka njeri te me thote ku eshte Lul Berisha, brenda apo jashte? Se s'po marr vesh...

Keto felliqesieat e Lsi nuk e keni idene se si veprojne neper instutucione. Njerezit votojne kete kancer se mos i fusin ne pune. Punesohen kete shushunja per tu ushqyer me djersen tone dhe buken e femijeve tane

Duhet te jete duke ja rrasur ne goje gruas se Gjushit

Shikoj komentet e mesiperme dhe me vjen per te qeshur.Ju qe shkruani dhe shumica prapa kush votoni dhe vota vendos.Dhe kjo vote e vendos LSI.ne aty ku e meriton.Le ta formojne qeverine pa LSI.ne por nuk minded se vendos sovrani dhe jo bythelepiresit mediatike.Rasti me I quarte dhe i bukur eshte Donald Tramp.Kontributi jepet duke pasur bythe ne terren dhe jo nga tastiera e I Phone.it...Sidoqofte me respekt te komentdhenesve te mesiperm.Artan.T..i.

po ky eshte djali i mamit t vet drejt e sherbimeve qeveritare landa labit, vari kart

Add new comment