Atentat në Tiranë, plagoset 30-vjeçari nga Fushë Kruja

Një person 30 vjeçar mbeti i plagosur rende mbremjen e kesaj te hene ne rrugen "Aleksander Moisiu", ne kryeqytet rreth ores 20:00 te mbremjes se te henes. Eduard Duka, ndodhej ne nje lokal prane zones se kinsostudios, kur qellua me arme zjarri pistolete nga dy persona. Duka, mori dy plage me ne gjoks dhe ne krah. I demtuari u dergua menjhere ne spitalin e traumes ne kryeqytet, ku pas ndighems se dhene sipas mjekeve ai ndodhet jashte rrezikut per jeten. Policia mberriti ne vendin e ngjarjes, duke nisur hetimin me kqyrjen e vendit te ngjarjes. Nga hetimet e para dhe deshmite e marra ne vendin e ngjarjes, policia ka mesuar se Duka eshte qelluar nga dy persona te cilet jane larguar me motorr nga vendi i ngjarjes. Ende nuk dihen motivet e mundshme te ngjarjes, ndersa policia nisi verifikimet e rastit.

Komentet

Comments

nuk ka gje akoma-pas droges e kanabisit vrasjet jan rregull i qelbesirave.

Add new comment