Dekretimi i Xhafës/ Nishani: Më të mërzitur dhe të sterrosur janë njerëz pranë Qeverisë

Presidenti i Republikes Bujar Nishani duke komentuar reagimet që solli deklarata e tij nje dite me pare per dekretimin e Fatmir Xhafes si minister i Brendshem, ka thene se ata qe jane merzitur me shume jane persona prane Qeverise dhe kete ai e ka quajtur te çuditshme.

I pranishem ne emisionin “5 pyetjet nga Babaramo”, i pyetur se përse nuk e refuzoi dekretimin e Xhafes duke dhënë dorëheqjen, Nishani tha:
"Nëse do jap dorëheqjen domethënë që s’jam i aftë të bëj detyrën time kushtetuese, ate qe bera. Disa reagime më cudisinin, emocionet që vijnë nga partitë politike… e mirëkuptoj emocionin që vjen nga përfaqësues të opozitës…me të dytët më të mërzitur dhe të sterrosur janë njerëz pranë Qeverisë, kjo për mua ka qenë e cuditshme por koha do e tregojë pse janë mërzitur kaq shumë këta njerëz pranë qeverisë”, tha Nishani.

 

Komentet

Comments

Zoti president ju punokeni me dy standarte.Para do kohesh ju nuke e aprovuaemerimin e Visar ZHitit per ambasador ne Vatikan.Per ministrin XHafaj po justifikoheni.Kjo nuk ju nderon

Jo te gjithe jane dakort me Xhafen,nen hije tek PS ka rryma qe te prishet koalicioni dhe qeveria.Emerimi i Xhafes do te sjelle me shume rremuje,nuk mundet moralisht nje ish hetues te jete minister i brendshem ,por per tre muaj Ai eshte me i qendrueshmi,...me fjalet e Xhafes as ne nevojtore nuk shkohet,kudo ka mashtrimin..

Add new comment