“PS e mbushur me pinjollë të ish-elitës komuniste, të kuptojnë se qytetarët janë mbi pushtetin e tyre”

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha nëpërmjet Facebook është shprehur se Edi Rama dhe udhëheqësit e lartë të PS-së, sipas tij “të gjithë funksionarë ose pinjollë të ish-elitës komuniste”, duhet ta kuptojnë se sovraniteti i qytetarëve është mbi pushtetin e tyre.

Basha ka ritheksuar qëndrimin e shprehur vazhdimisht gjatë protestës që kaloi muajin tashmë, se “Zgjedhje me Edi Ramën kryeministër nuk do të ketë”.

Përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, Basha thotë se opozita është e palëkundur në qendresën e saj. /LAPSI.AL/ 

Komentet

Comments

Komunistet vazhdojne dhe udheheqin me sukses te gjitha partite PD,PS,LSI,Republikane,Came,etj bishtra koti.Tek Pd edhe Ristani,Islami,Imami,Berisha,Selami etj jane tamam te flaktet e komunistave.Edhe Basha vete s'ka asnje ideal kunder komunizmit,sepse komunizmi Bashen e ka trajtuar s'ka me mire apo Presidenti Nishani qe ishte dhe oficer i Ministrise se Mbrojtes,pse ta kete inat komunizmin,vetem te mira kane pare dhe po shohin.

Ketu ka mbaruar e djathta fare me duket dhe gjithe pabuksat dhe katunaret hiqen gjoja si te djathte.Mor z kryetar i te djathtes ,fjala "pinjoll" eshte term i shpikur nga te kuqte kunder pasardhesve te familjeve te medha dhe te pasura shqiptare .

Po Saliu yt nuk eshte nje njolle e super pinjolleve komunist.

anonimus o anus ,o qenef komunist para se ta flasesh per berishen numeroi se pari ruqi,doklelspaartak braho,gjinushi,milo keta koalicion,pastaj bijet e vrasesve te kristaq rames edvini,fatmut xhafa.pioneri balla,dimiri i sulo bushatit,ikiri i hamit beqjes o nuk e zen listen as ter terrabitet qe ka lapsi sa ka coftira komuniste rama.po i shtove ketyre serbet braqe,majko,milena,cvetko mazniku,po ashtu vrasesit frrok,xhuvani,ndok,prenga.perhunues roshi,balle,xhelili,trafikant prenga,artur bushi,termeti,doshi,balili,tahiri,shullazi etj nxiheni ter.ikni e pirdhuni ne negjmije qenef ku sstalini ka dhjer.

Ky ariu mos ka punuar shef kuadri ne Qiqja e Lumes ne rep ushtarak 5645,sepse vetem atje nuk lexohej dot asnje fjale sepse shefi kishte 4 klase fillore te mesuar ne natyre me bagetine e fshatit.Mos shek kikirika sot tek nevojtoret e SHqup-it,

Pikerishte kete nuk po arrine ta kuptoje dote banda e PD-se prandaj populli eshte pregatitur qe ta ndeshkoje edhe njeher me vote ne 18 qershor.

Pikerishte kete nuk po arrine ta kuptoje dote banda e PD-se prandaj populli eshte pregatitur qe ta ndeshkoje edhe njeher me vote ne 18 qershor.

Add new comment