Donald Lu interesohet për krizën politike tek Majlinda Bregu

Ambasadori amerikan dhe deputetja demokrate, Majlinda Bregu janë takuar bashkë për më shumë se 60 minuta në Hotel Rogner në Tiranë. Pas takimit, Bregu tha se foli për situatën politike në vend, pa specifikuar cilat ishin idetë e Donald Lu për zgjidhjen e krizës.

"Siç dihet javës tjetër vjen në Tiranë Kryetari për Çështjet e Jashtme në Parlamentin Europian që po vjen me dëshirën e mirë për t’i ulur palët për zgjidhjen” tha Majlinda Bregu që u tregua e rezervuar para gazetarëve nëse me ambasadorin amerikan ishte diskutuar për një emër për president apo jo.

Komentet

Comments

harojeeeeeeeee Luuuuuuuu, iku koha e Sorosit, kur ti dilje cdo ore, vakt, dite e jave dhe trumbetoje se fajin e ka Lulzim Basha qe nuk do reformen ne drejtesi. Iku koha kur therrisje deputet e djthte e te majte me rekorde kriminale, ju beje mesazhe dhe i kercenoje te miratonin reformen me deputete te blere per te perjashtuar Lul Bashen e opozien nga kjo reforme se bashku me kryekorupsionisten Vllahutin.Ne nuk harojme se si Bregu, Selami flisnin rrallle sidomos i dyti vetem 3 here ka folur, asnjehere ne parlament dhe ato 3 here ka folur kunder Lulzim Bashes e [ro teje pas takimeve publike me ty. Ne nuk harojme se ti pate nje rol pozitiv per ligjin e dekriminalizimit, por me pas kujtojme se je pro RAMA. Nuk fole nje fjale per kanabizimin e vendit, nuk fole nje fjale per moszbatimin e ligjit te dekriminalizimit, nuk fole nje fjale per votimet ne Diber, prova e qarte se cfare do beje Rama neser me 18 qershor. Ke kohe qe nuk te shohim, je zhdukur nga TV e fjalete tua shqip. Me kete takimin e sotem kerkon te gjesh ndonje hapesire shprese per mbeshtetjen e Rames nga Evropa e cila nuk di se ku e ka koken e saj pas daljes se Anglise. Ajo eshte vete keq, ska dite qe ndonje vend i saj nuk ka akte terroriste. Pse e lejoi Evropa kanabizimin e vendit, pse lejoi qe parlamentaret tane te jete me 10 emra, me diploma burgu e te gjithe te tjeret qe kane rreshtuar ne admisitarte? Boll me LU, se thjesht fjala jote nuk ze me vend tek ne.

Vetem Zonja Bregu dhe disa eksponente te tjere mund ta shpetojne kete situate te rende ku ndodhet pd-ja. Lulzimi fundja fundit e di se dhe per 2-3 muaj eshte aty. Ai se ka proble ta coj pd-ne ne humnere, Bregu, Selami, Patozi..etc duhet te marrin kontollin e pd-se sa seshte vone!

Nuk e di jane fake news fjalet qe qarkullojne se Majlinda Bregu ka kaluar ne kampin e Rames apo jo, por nese eshte e vertete ky eshte vetem fillimi i fundit te saj si politikane. Kujtoni Selamin, Ceken, Pashkon, Topin, e te tjere. Ku jane sot? Nese ke divergjenca me lidershipin e partise eshte normale, mund edhe te largohesh nga ajo force politike nese diferencat jane te medha, por nese shitesh tek kundershtari digjesh pergjithmone. Askush si do " tradhetaret"! Pasi perdoren per momentin, flaken tutje si lecka te ndohtura.

Te bej nje pyetja z.Anonymous(ANONIMI)sa kohe ke qe ske bere seks apo qe kur ke hyre ne cader as seks e as jeni lare .Shko o miku im te Psikologu se paske probleme psikologjike.Dhe kthehu ne shtep se te pret gruaja(nese ke) e mos u mer me politik se nuk qenka fusha jote,psh meru si botuesi i Lapsit shit freskuese te freskosh mendjen se po vjen dhe vapa e po te iku mendja svjen me psh ky i Lapsit idjot ka qen qe ne petro nin po c petro nin them un ky ne shkoder mbaroj maturen se analist do behej nje dite.

Eh sa do donin rilindasit e Rames qe ne krye te PD te ishte Bregu, Selami. Te pares i kane peng burrin, Namikun, me ato allish-verishet qe ka me Bashkine e Lali Erit, te dytin e kane ne thes prej Ilva Tares, shushunjes sorosiane. Keto deshira ka dhe Lu lu-ja por, zor se binden demokratet te bejne keta kryetar te PD. Dhe ne PD Kryetarin e zgjedhin demokratet, jo anal-socialistet as kinezet ( qofshin keta dhe Ambasadore ).

E dashur Maja. Shoh qe ke vendosur te hedhesh emrin tend si kandidature per presidente megjithse te pata keshilluar qe mos ta beje. Rregulli thote qe emrat e pare digjen, rregulli thote qe tradhetaret e liderave te partive te tyre perfundojne ne koshin e historise. Nuhatja ime politike te sugjeroi te ngjesheshe pas Doktorit dhe te mbaje vendin me cdo kusht si deputete. Nuhatja jote prej bukurosheje me pak mend te shtyu drejt deshires per te provuar Edin dhe per te kuptuar nese legjendat per te jane te verteta. Prandaj sot gjendesh jashte skemes politike, ke humbur mikja ime. Ndersa Luli te akuzon nga nje cader ne te cilen ti nuk shkon me, ndersa Grida ka zene vendin tend si koketa e re trularaske e PD, ndersa Kunati dhe Aurela te kane zbythur thuajse nga cdo funksion dhe ndersa Romana te tradhetoi sic beri me Deville, ti je vetem mes kater rrugeve. Cfare mund te besh mikja ime? Ndohta te hapesh nje atelieri dhe te besh keshilltaren e modes. Me respekt miku yt Mero

Ishin tek per tek apooooo?

mendoj qe ishin tek per tek dhe kane folur gjeresisht per 'Gjirin Persik'

Add new comment