Oferta e Bashës: Meqë kërkoni kontributin tonë, presidenti të zgjidhet nga populli

Basha duke folur nga çadra e protestës në boulevard është shprehur se meqë kërkohet kontributi i opozitës për zgjedhjen e presidentit, opozita jep vetëm një ofertë: zgjehdjen e tij nga populli. Basha ka thënë se fokusi i fokusi duhet të jetë trasferimii pushtetit tek qytetarët.

 “Atëherë oferta ime është kjo: të zgjedhim president nga populli. Është transferimi i pushtetit tek qytetarët. Natyrisht fokusi ynë janë zgjedhjet. Meqë cështjet e presidentit e keni në tavolinë meqë kërkoni kontributin tonë, ju japim vetëm një ofertë: të ndryshojmë Kushtetutën, ta zgjedhë populli shqiptar.'' - u shpreh kreu i opozitës.

Deklarata e Bashës vjen fill pasi ditën e djeshme është mbylluar pa rezultat apo një kandidat seanca e dytë plenare per zgjedhjen e presidentit të ri.

Komentet

Comments

Une them qe Presidenti te dali nga gopi i me te bukres qe keni ne shtepi.. hahah

Une mendoj te rizgjedhim Jar Nishanin se populli e admiron dhe le ti bejme nje nder edhe atij te haje nje cope buke se gjynah, eshte edhe gjytrym.

Presidenti nga Populli. Bravo Basha. I ke lene me mutin e vet ne goje. Kete kane kerku vete dikur keta kurvat e majte. Te shohim ne ja mban ajo bytha ta hedhin Mriken ne votim ne popull. Qesharake do behen ato pseudo-Analistat e Rames qe e kane mbrojtur kete teze per President nga Populli. Tani qe e thote Basha, me siguri do ta mohojne.

O realisti, a e ke menduar se cdo te ndodhte po te hidhnim Saliun ne votim ne popull!!!!!? Dhe sa per mutin ju i kerkoni te tjereve ato gjera qe kur i kishit ju ne dore nuk ja u dhate, shkurt na qenka nje mut qe e paskeni ju ne goje.

Anonimo, Votim ne popull per Presidentin po thote sot Basha. Ti ke bythe te thuash JO ose PO? Shko e pyet Ramen nje here...Sa per Saliun une nuk e votoj, Vota ime do jete per ish-Striptisten e Buxuqeve greke shoqen Mrike.

Add new comment