Marrëveshja Rama-Basha e lëvizi si drejtor, Artan Lame: Paskam qenë njeri politik

Partia Socialiste dhe Partia Demokratike ranë dakord për një marrëveshje të madhe politike, që parashikonte jo vetëm ndryshime në qeveri; por opozita do të propozojë edhe kandidaturat për 5 drejtori, OSHEE, ALUIZNI, Hipotekat, Burgjet dhe Agjencinë e Zhvillimit Bujqësor e Rural.

Për Artan Lamen, drejtor i ALUIZNI-t, largimi nga institucioni që drejton është konsideruar një dilemë pa zgjidhje. Për vetë faktin, sepse, Lame gjithmonë është konsideruar një njeri teknik dhe aspak politik.

Sipas tij, kur emri i diskutohej në Partinë Socialiste, kishte gjithmonë nga ata, që e konsideronin vetëm një njeri teknik dhe jo politik. Me sa duket, u desh marrëveshja politike Rama-Basha që të kuptonte se ishte njeri politik dhe jo teknik, shkruan opinion.

“Kur emri im diskutohej në Partinë Socialiste, kishte gjithmonë nga ata që më konsideronin vetëm njëri teknik dhe jo politik. U desh marrëveshja Rama-Basha, që të kuptoja se isha njeri politik dhe jo teknik”, u shpreh Artan Lame.

Komentet

Comments

Zoti Lame, po te besh analize te ketyre pak rreshtave qe ke shkruar, do te arrish te kuptosh edhe vete se nuk je as "njeri politik" dhe as "njeri teknik". Fatkeqesisht ti je vetem nje njeri pa shtylle kurizore qe shet gjithshka per para, edhe moralin edhe aftesite profesionale. Po te te kujtohet se cfare ke shkruar pasi kalove nje semundje te rende do te me japesh te drejte.

Siguritsht

Ti i dije te gjithe, kush ishte votues socialiste dhe kush demokrat. cfare habie..

Shoku Lame po kur shperndaje leje legalizimi bashke me kokministrin si e quaje veten????Mos u merzit se avash avash do ta ndjesh doren e ngrohte.... E di vete ti....

Po pse ka qene mer kelysh i kuq me breza ....?!

Po pse çfare ke qene mer kelysh i kuq breza ....?!

Ti teknik ? Ti je kokrra e legenit. Ca tekniku je ti or njeri qe nuk ke punu nje dite ne profesion?

po te mos ishe njeri politik flisje per katrahurat qe ka bere rama tek ish stadiumi q. stafa, tek fasada e kryeministrise e gjetke. Teknik mbetesh vetem ne enderrat e tua kurse ne realitet je vec 1 bythlepires i devotshem.

Add new comment