Berisha uron shërimin e Arben Ahmetajt, por ka një version tjetër për aksidentin

Statusi në Facebook-un e ish kryeministrit Sali Berisha për aksidentin e Arben Ahmetajt në Maqedoni ishte çështje kohe. Megjithëse ka një version tjetër nga ai që doli në media, Berisha kujdeset të urojë shërim të shpejtë të ish ministrit të Financave dhe të gjithë të palgosurve të tjerë. Sipas informacionit që Berisha shpëndan nga profili i tij në Facebook, shkak i aksidentit ishte “parakalimi i gabuar nga ana e makines se Arben Ahmetaj dhe jo lageshitira si ç'po shkruajne mediat ne Tirane bazuar ne njoftime te policise se dyti nga kontrollet del se makina e Arben Ahmetaj ishte e pasiguruar, nuk ka siguracjon te thjeshte per brenda Shqiperise (tpl) dhe nuk ka as siguracjon (karton jeshil) i cili perdoret per jashte Shqiperise”

Komentet

Comments

Na cate bythen me ate plakushin Sali Berisha!Atij i behet qejfi kur vdesin njerez prandaj ai vret njerez kur eshte ne pushtet.

Saliu eshte bere si specialist , dhe zbulues "misteresh". I con dikush sms kot ne private dhe ai e ben te mireqen qe eshte e vertet . Eshte policija qe do japi detajet dhe ska arsye te genjej . eshte polici e 1 shteti tjeter dhe si intereso fare se kush eshte dhe cka bere . Kshuqe mos shpif kot o sali se je bere per gjynaf

shoferet te gjithe duan te heqin fajin , dhe ky shofer te njejten gje po ben. po ske si te behesh i pafajshem kur ska dale akoma ekspertiza nga policija . Dhe sa per salin te gjithe e njofim tashi se si cdo gje qe ka te beje me qeverin e socme (RILINDJE) per keq , ai e mere dhe e publiko . Se kuptoje si mund te jete ber Saliu kaq drit shkurter . gjynaf per partin demokratike

Anonymousi i shkrimit te pare, legenit dhe perversit, qe i verbuar nga histeria dhe budallalleku i plerave qe e kthyen shqiperine ne nje kosh mbeturnash dhe hambar droge, i them qe bythen kerkoji rames mos te ta caje,, qe na ka pushtuar te gjitha ekranet ,bythen kerkoji lali erit te mos te ta caje qe eshte modeli me i keq qe mund te ndjeke nje i ri...dhe me ne fund tI plere mos na caj bythen...se shiko ku kemi katandsur duke na e care bythen ti dhe te tjere plera si t.....

Po cne saliu te uroj sherim te shpejt se nuk eshte prej atij. Saliu gjith jeten e vet kte pun ka patur dhe nuk e kuptoj se si nuk eshte bere regjizor se me kte fantazi kushedi se cmime oskar do kishte marr.

mister x ti besoj se perfaqson "vulletin" e popullit apo jo? ok te gjithe keto politikane kane bere shume gjera per shqiperine perfshire ketu dhe saliun. po nuk mund ti krahasosh dot se saliu eshte nje grade me poshte per kte gje. shkoi vrau 4 veta ne mes te bulevardit dhe te nesermen tha qe pse nuk ishe dhe rama se dhe ai do vdiste dhe kte e tha pa pik turpi per te mos permendur pastaj gerdecin qe punon kalamanj aty per 500lek dita. meqe permende lali erin jo per gje se e di qe te gjithe se kemi probleme me memorjen po ste le ky plakush ta harrosh se sa her del ne tv dhe na ben si prift me vjen te peshtyej ne surrat

mister x ti besoj se perfaqson "vulletin" e popullit apo jo? ok te gjithe keto politikane kane bere shume gjera per shqiperine perfshire ketu dhe saliun. po nuk mund ti krahasosh dot se saliu eshte nje grade me poshte per kte gje. shkoi vrau 4 veta ne mes te bulevardit dhe te nesermen tha qe pse nuk ishe dhe rama se dhe ai do vdiste dhe kte e tha pa pik turpi per te mos permendur pastaj gerdecin qe punon kalamanj aty per 500lek dita. meqe permende lali erin jo per gje se e di qe te gjithe se kemi probleme me memorjen po ste le ky plakush ta harrosh se sa her del ne tv dhe na ben si prift me vjen te peshtyej ne surrat

Ata te kater ne bulevard, ne qofte se te eshte pjerdhur memorja o Ilir,po ta kujtoj qe i nxori ai drogaxhiu ne bulevard dhe i la aty nderkohe qe qellonte me gjithfare mbi policine e shetit dhe duke perdhosur flamurin kombetar....i la aty dhe nderkohe me makine tentoi te fuste njerez te dale mendsh ne KRryeministri ,dhe kesisoj ky,drogaxhiu e dinte fare mre qe garda do te kunderpergjigjet ne mbrojtje te institucioneve...keshtu qe ata te kater jane viktimat e mashtrimit qe u beri rame droga ketyre...saper lali erin, po a kutoj qe e kem dhe ta gezojme krybashkiakun e vetem ne bote qe ne vend te shkolles se larte na mburret me =ca kurse mujore....dhe ne nje ane takon njerez me ngjyre,nga ana tjeter fshin duart...neveri e gjalle...edhe ti Ilir beso se e ke ndonje parcele hashashi diku...se s''ka si shpjegohet kjo historea juaj ne brojtje te drogaxhiut dhe mashtruesit rrenacak me te madh ne historine e njerezimit.

Eshte e turpshme per ty te rrish e te merresh me gjithe keto ndodhira te shpikura nga nje marrezi e semure si ajo e jotja. Tjetri eshte gjendur perballe nje aksidenti ndersa ti e lidh dhe aksidentin me prirjen tende per te gjykuar cdo veprim te kundershtarit si jo te dobishem per komunitetin. Nderkohe qe ti ndot cdo dite komunitetin me pranine tende

klea komunitetin nuk e ndot doktri ,por hashashi dhe mbartesit dhe perdoruesit e tij....

Edhe ti mister X mos na ca bithen se nuk pjerdh shume une se c'fare thua ti o legen i Saliut.

Add new comment