Demokratët e Shkodrës, peticion kundër Bashës: Po shkatërron PD-në!

Edhe demokratët e Shkodrës kanë firmosur peticionin kundër zgjedhjeve në Partinë Demokratike, njësoj si në qytetet e tjera si Durrësi, Vlora dhe Tirana. 120 anëtarë të PD-së kanë nënshkruar ditën e sotme peticionin ku kanë kërkuar Lulzim Bashës të ndalë farsën, zgjidhjet e imponuara, përjashtuese dhe konfliktuale për rimëkëmbjen e partisë, pasi në të kundërt opozita demokrate rrezikon asgjësimin.

Nënshkruesit shprehen se Basha duhet të marrë përgjegjësi për disfatën e 25 qershorit dhe jo të justifikohet duke fajësuar kundërshtarin politik për manipulim apo blerje vote. Ndërkohë që ky peticion bëhet pak para vizitës se krut te PD-së ne Shkodër

Ja peticioni i demokratëve të Shkodrës:

 

Komentet

Comments

Faqja e pare nuk ka numra, faqet në mes nuk duken, faqja e fundit me numra. Çudi!!!! Te jete e vertete valle

TURP tu vije me peticione pa nr kartash, doni te ngaterroni popullin vetem se ju mungon pushteti??? Me vjen turp qe mbani logon e PD, JU KARIERISTA TE PA SKRUPULLT.

Add new comment