Incidenti/ Basha nxjerr njerëz me parulla kundër Patozit, Bodes dhe Qiricit në Korçë

Lëvizja e kundërshtarëve të Bashës me sa duket e ka bërë krytarin e ngrirë të të humbasë qetësinë. Në takimin e deputetëve Patozi, Bode, Qirici, Papa në  Korçë idhëtarët e kryetarit i kanë pritur rrebelët me parrula ku shkruhej: "Tradhëtar", ""ipokritë, turpi i PD", "PD nuk është Kazino" etj. Madje të njëjtat zëra janë munduar të flasin edhe në sallë gjatë tubimit duke akuzuar: "nuk ju pame asnje dite ne fushate por parate qe bete nga djersa jone po i perdorni sot per te ndihmuar Ramen". Por gjatë fjalës së tij, Astrit Patozi u mundua të ulë gjakrat kur tha se nga Korca shpall “Lëvizjen për Ringritjen e PD”.“Nëse nisma jonë do kishte një emër që do i vendosnim nismës tonë do ishte Lëvizja për Ringritjen e Partisë Demokratike dhe këtë po e them për herë të parë në Korcë. Ne jemi të gjithë bashkë dhe kjo është PD që nuk pranon mosmbajtejen e përgjegjësisë dhe mospasjen e një gare të dretjë. Ne jemi etiketuar si kundërshtarët e Lulzim Bashës, por ne jemi kundërshtarët e PS, pasi Lulzim Basha është njëri prej nesh dhe jemi gati të punojmë edhe me të për ringritjen e PD. PD nuk ka vdekur”- tha ai.

Pastaj vazhdoi: "Ky takim këtu dhe ata që do të vijojnë, do tu tregojë shqiptarëve që PD është pronë e demokrateve dhe jo një biznes privat. PD nuk mund të jetë kurrë pronë e një njeriu" theksoi ai

patozi korce pankarta

 

Komentet

Comments

Pse paska nxjerre basha ketA njerez, dhe nuk jane ata qe te indinjuar nga keto marrezte e ketyre aventuriereve politike kane dale ,madje te merrnin nga nje hu e t'i perzinin nga syte kembet....Patozi ky hileqar dhe spurdhjak,mbasi minoi bashke me deshtaket e vete topall e breg te gjithe fushaten e Bashes, duke u thene njerezve njesoj si tani,mos dilni ne votime.me demek na u indinjuan se perse PD humbi zgjedhjet, me ne fund PD do pastrohet nga plera te kamufuara por qe gjithses kuterbojne kur u afrohesh,apo jo shoqja bregu?!

Mitingje dhe antimitingje te turpshme. Cfare po ndodh me PD-ne!!! Shpreh keqardhje dhe hidherim per PD-ne. Ky eshte nje proces injorimi, ofendimi per martiret e demokracise dhe shkaterrimi per PD-ne, demokratet e vertete, ish-studentet e dhjetorit '90, demokracine dhe te ardhmen e PD-se. Nuk e kuptoj se si do te bashkohen antaret e PD-se (jo demokratet, sepse ne PD kane mbetur shume pak demokrate). Anullojeni kete farse te turpshme sa nuk eshte vone. Situata eshte shume serioze.

Ke fol shume bukur, tamam sic te do Aurela dhe Odeta. E ke merituar pagesen per sot... (me kete komentuesin "demokrat" me siper e kam)

Ke fol shume bukur, tamam sic te do Aurela dhe Odeta. E ke merituar pagesen per sot... (me kete komentuesin "demokrat" me siper e kam)

Githe keto vite i kemi pare s kane ikur nga PD ata qe nuk e gjenin veten aty,por qe shume shpet jane rikthyer, sepse ne partine e tyre te re, uk mblidhnin dot as dhjete vete....Kete skene do te shohim edhe me levizjen e Patozit, i cili shpreson qe do te kete 11 vete,pra me shume se pararendesit e tij....megjithate, si demokrat jo vetem qe e perbuz kete loje dhe lufte shume te ndyre te shokeve hakmarres per mosperfshirjen ne listat e deputeteve,por shpreh mbeshtetjen dhe bindjen e madhe qe gjithsesi ky do te jete nje katarsis i forte per Partne Demokratike.

O zeri zyrtar I PD...ste paskan trajnuar mire ne callcenterin e shqupit...haha...vere mendjen ne pune e hut...se ke fol fiks si basha...ne mos qofsh vertet ti basha dora vete

Bode, Patozi, Jozi, Bregu, Ruli, etj si ky lloji soji jane llumi i PD-se, keta jane fosilet qe e degraduan PD-ne, por keta s'kane fytyre, s'kane familje, s'kane moral te iu dalin me shqiptareve perpara ndaj nxjerrja ne pension e ketyre hajduteve ka qene nje shkundje e domosdoshme e PD-se. Keto individe s'kane asnje lloji niveli apo profesioni te mirefillte dhe nuk dine te bejne asnje lloj pune, ndaj jane ne siklet tani sepse profesioni si deputet nuk ka nevoje te dish asgje, thjesht kane vjedhur dhe kane bere sekserin per vende pune, drejtora, tendera, etj. Keta nuk gezojne minimumin e respektin sepse ju mungon elementi baze - familja. Si mund te behen lidera keta kur s'kane qene ne gjendje te kene familjen e tyre te vojtojne per ta. Keta duhet te shkojne ne burg me gjithe dhe te mos dalin me ne TV se shkaktojne neveri ne popull.

po te jem une Basha, ti je edi rama vete...

Kush eshte kaq naiv sa te besoje se Patozit & friends u dhemb partia e shume se pasuria...mjer ata per naivitetin e tyre,por kjo eshte shume e thjeshte....as nje fjale gjate fushates per Partine demokratike per te drejtuar voten e cdo qytetar tek ao,,apo per zullumet e rilindjes komuniste, as per hashash e as per trafik,as per korrupsion e as per koncensione,te vetmen gje qe degjuam nga keta mjerane ishte kerkimi i doreheqjes se Bashes mu ne fillim te fushates....dhe pastaj keta lolo na thone se po u dhemb ketyre se PD humbi ne zgjedhje prandaj kerkojne doreheqjen e Bashes...nuk e di si mund ta komentoje edhe komentuesi me etiketimin SHAB Akete gje te shpifur te aventueriereve patoz, topalli, imam, rul e breg...

Add new comment