Itali, deti nxjerr në breg pakot me drogë, dyshohet se vjen nga Shqipëria

Një numër i madh pakosh të mbushur me lëndë narkotike të llojit marijuanë janë kanë dalë në bregun e detit në plazhet e Montesilvano, Francavilla al Mare dhe Silvi, në Itali. Banoret e zonës janë befasuar kur në mëngjes janë përballur me këtë pamje, ndërkohë që policia ka nisur hetimet.

Sipas mediave italiane, origjina e drogës që ka nxjerrë deti në breg është nga Shqipëria, por po hetohet edhe nga vendet të tjera të Ballkanit. Sasia e nxjerrë në breg i kalon 100 kg, ndërkohë që dyshohet se destinacion ishte Abruzzo.

Policia ka nisur hetimet se si perfunduan këtu pakot me drogë, janë lënë qellimisht, apo ndonjë anije apo skaf ka humbur rrugën ngarkesën në tentative për ta trafikuar. Dyshohet se vlera e drogës i kalon 350 mijë euro.

Komentet

Comments

bushat turp te kesh,ani shkruan dyshohet se vinin nga qelbsiristani.po te vazhdoj keshtu ter peshqit do ngordhin ose do hajn veten si kanibal,siq i hengri enveri shoket e rama.i zgjedh kriminelet pastaj be n se i largon.u ta dhjefsha shtetin e qelbsirave,kazanve e deleve,lopve,pulave e derrave.kaq poshtrim sa ju ben rama ju kafsheve komuniste nuk ju kan ber as enveri,ramizi,stalini se bashku,se areher nuk kishte tv,radio,shtyp ndryshe e as internet.por rama ju dhjen diten per dielll ne goj ,trup dhe at live dhe ju kazanet ,derrat,delet vazhdoni te thoni ;parti edver hec na dhje sa do her.

Add new comment