Rea, vajza e Lindës flet për familjen, “Zaho është një superçun”

Vajza e Linda Ramës, Rea, në një intervistë për “Bordo“, flet mbi profesionin, ëndrrat e pasionet, kujtimet në shtëpinë e fëmijërisë, marrëdhënien me vëllain Zaho dhe rëndësinë e Edi Ramës në jetën e saj, me të cilin ndajnë të njëjtin pasion, pikturën.

Rea ju jeni pjesë e familjes kryeministrore. Ç’raport keni me z. Rama?

Ne nuk jemi familje kryeministrore po prej tre vjetesh e gjysmë kemi një kryeminister në familje! Kjo do të thotë se për mua Edi është kryeministër si për gjithë të tjerët, po ndryshe nga të tjerët unë e kam dhe do ta kem gjithnjë të rëndësishëm në jetën time, pavarësisht nga statusi i tij zyrtar apo social.

A këshilloheni ju me të, si dy artistë dhe a shkëmbeni ide për ndonjë projekt?

Në kohën shumë të kufizuar që e gjej pa telefonin që nuk i ndahet as kur është duke kaluar orët shumë të rralla të pushimit, është kënaqësi të flas me Edin për artin, modën, filmin dhe patjetër edhe për idetë e mia. Por, padyshim Linda është shoqja ime e pandarë e bashkëbisedimeve të gjata dhe këshilluesja ime më e mirë.

Ju postoni shpesh foto me më të voglin e familjes, Zaho. Kaloni shumë kohë me të? Si është Zaho kujt i ngjan më shumë? 

Di të them se sa herë kam mundësi e kaloj kohën me të e nuk ngopem dot me Zahon! Është një rreze drite dhe një super çun, po jam shumë xheloze për ta ndarë me të tjerët kur kërkojnë të shuajnë kuriozitetin lidhur me të. Kështu që asnjë fjalë më tepër për vëllaçkon tim!

Po me Gregorin, djalin e madh të Kryeministrit çfarë raporti keni krijuar, në fillim jeni shfaqur shpesh bashkë në publik?

Gregu është njish! I talentuar, gjithë humor të veçantë, shumë shok i mirë për mua.

Komentet

Comments

do te na benit nderin me te madh sikur te pirdheshit nga faqja e dheut ti,jot eme dhe yt njerk,po fare,pa nam e pa nishan,

Shporru me gjith familjen tende bastarde te shpetojne 3 milion shqiptare

Me babain biologjik moj cupe zoteri burre dhe qe jot eme e perndjek dhe ne vendin e punes ku eshte duke i mohuar titullin doktor dhe grada shkencore me urdhra qe i jep linda rektorit po ju jeni me te ligj se djalli.......

T'ju hashe mutin ti o krimb haleje!

Po qe skemi kuriozitet fare te dime cfare ndodh ne ate qe ti e quan familja jote. I kuptojme dhe nuhatim gjerat pamvaresisht mureve te betinut dhe mungeses se dritareve. Po babi jot mi sorre? Ajo fotoja ku mami jot ishte ulur ne tavoline me babin tend dhe me Edin e Rudinen tregon gjithcka per sojin tend nga Linda dhe sojin e njerkut tend. Kaq! Jeni te neveritshem.

Thashe te komentoj dicka.... por po me kruhet...hunda

Add new comment