Finalja e "Wimbledon" bashkon vipa e princa sëbashku (Foto)

Familja mbretërore, aktorë e politikanë, asnjë nuk donte ta humbiste finalen e tenisit mes Federer e Cilic, në “Wimbledon”, ndeshja që i dha zviceranit titullin e tetë, një rekord absolut në historinë e turneut për meshkuj.

Në tribunë nuk munguan përfaqësues të familjeve mbretërore dhe jo vetëm asaj britanike, aktorë të njohur, kryeministrja May, por dhe sportistë të pasionuar pas tenisit.

Kate e William

Hugh Grant e Eddie Redmayne

Eddie Redmayne e Bradley Cooper

Kryeministrja britanike Theresa May

Ish-tenisti gjerman Boris Becker

Princi Alberto i Monakos

Komentet

Add new comment