Shkodranët tallen me Ramën: Ke 1 vit këndon “Ti nuk di as me ma lyp”

Pas shkodranit që u tall me Edi Ramën se djersitet dhe kruan kokën kur sheh Berishën, një banor tjetër ka bërë batuta me kryeministrin për gjendjen e rrugëve. Duke ironizuar sulmet dhe ankesat e Ramës për Voltana Ademin, një prej qytetarëve e ka krahasuar me Bleona Qerretin, që këndonte këngën “Ti nuk di as me ma lyp”.  

Qytetari: Unë ju ndjek me vëmëndje. Nuk e di se ca ke me Bashkinë e Shkodrës se ke një vit që i këndon një këngë “Ti nuk di as me ma lyp”, kur ka mundësi që ju, për Shkodren, të bëni ashtu siç thanë, rrugën e Velipojës dhe atë të Thethit pa e pyetur.

Rama: E kam përgjigjen po nuk ta jap dot kështu, se më fute në korridore të tjera. Ka gjëra me interes kombëtar siç është rruga e Thethit që i bëjmë me Fondin e Zhvillimi, ka dhe rrugë që bëhen me bashkinë, që bashkia duhet të bëjë projektin. Si ia jep kur thotë s’du, ske si ja jep.

Komentet

Comments

je bo si kryetaret e lagjeve ne kohen e merhumit , qe ndanin tollonat.

Shkodranet vallaj per te kendu e per te lodru jane te papam...po kur vjen muhabeti te puna kane nje shprehje "Po asht ore zhegut mar ta marrsha", Kshu qe shkodranve ske ca ju lyp, se ka 25 vite qe jua ka hyp shpellari Sali e spo din me zdryp....hahahaha

gr ik shko shife qenefin e negjmijes se po vlon nga qelbi.

O Ari, skam nevoje mor plak me shku te kjo nexhmija qe te ka ngel kaq shume ne mendje...mjafton me lexu si shkruan ti dhe jemi ne rregull me dozen e diarrese analfabetike per sot....Po ti ca pate njehere..se ti sje as shkodran...nga menyra si shkruan dukesh tipik shpellar...hahaha

I shkreti ky komunisti do ket lind me ndonje shpell, se i paska fobi shpellat

Jo jo, skam fobi asgje. Aq me shume shpellat qe normalisht duhet te jene objekte turistike. Ama shpellaret po, ata ta shpifin jeten ne komunitet, e nqs ke dy klase shkolle mos me genje por pranoje qe e mendon dhe ti keshtu.

O gr mos bej si smart ass edhe mos e lidh goje e trurin me zorren e trashe se na neverite

O GR qe t'marrt m*uti shalt ma zi se ti ka marr. Saliu mund ti ket hyp sat'am or sat'moter se ai andej ka ju ka jetu e ju ka ekzaminu mir mamat e motrat, n' Shkoder s'ka jetu ndoj her. Ik ben cicin tani se t'ka ardh koha me thith biberonin,,,by*thqi*r!!

Add new comment