Deputeti i LSI denoncon: S’ka mjaltë në treg!

Indrit Brahimllari, deputet i LSI-së, ka sjellë në parlament një shqetësim origjinal, sipas të cilit në treg sot, mungon mjalti. Mungesën e mjaltit, deputeti nuk e ka konstatuar vetë, por ia kishte thënë një shok i tij. Shqetësimi i Indrit Brahimllarit nuk vjen nga ndonjë qejf apo fiksim që ai vetë ka me mjaltin, por nga një hamendësim që bëhet shpesh në media se bletët kanë ikur nga kosheret, për shkak të kanabisit që u kultivua masivisht në vendin tonë.

“Një miku im më thoshtë një ditë se nuk ka mjaltë në treg, sepse bletët kanë ikur në drejtim të paditur dhe kjo për shkak të hashashit” është shprehur Indrit Brahimllari nga foltorja e parlamentit.

Brahimllari është një nga deputetët më të rinj të parlamentit.

Komentet

Comments

o kairafil i ilirit,shko qi veten ne ndonje fere pastaj dil e fol aty

po mbaroi mjalti tani per ju baftjaret e LSI. shume shpejt do hani mut dhe do shperndaheni andej nga keni ardhur.

nje miljon qelbesirave ju mjafton leshi i negjmijes,ruqit,dokles.e spartak brahos rama po jua jep me kokaun te perzier e ne kanabis te zier.

Ky ka hall se ka mbaruar mjalti me te vertete. Mendejen vetem per te ngrene e ka.

ka kohe qe eshte zhdukur mjalti nga tregu dhe ky eshte nje tregues per ndotjen qe po behet ,a ka ndonje ambjentalist apo i eshte mbyllur goja me ndonje vend pune

Add new comment