Planet

1 ditë 4 orë më parë 0

Kodet për të zbuluar nëse ua përgjojnë celularin

Siguria duhet të jetë gjithmonë prioriteti ynë. Me ndihmën e shumë pak kodeve, mund të zbuloni më...
1 ditë 9 orë më parë 0

Nobelistja që ka bërë radiografinë e "Njeriut të kuq" Svjetllana Aleksieviç tregon dashuritë ruse, ukrahinase dhe bielloruse

Nga Svjetllana Aleksieviç/  Në këtë tribunë nuk po qëndroj e vetme… Përreth meje janë zërat, qindra...
3 ditë 1 orë më parë 0

Trump ngre mbrojtjen kibernetike në nivelin më të lartë

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump urdhëroi sot rritjen e mbrojtjes kibernetike në nivelin e...
3 ditë 2 orë më parë 0

Prapaskenat/ Trump shkarkon strategun Steve Banon, ideatorin e motos “Amerika e para”

“Këputet” një tjetër kokë në Shtëpinë e Bardhë të Presidentit Donald Trump. Sot ishte dita e fundit...
3 ditë 3 orë më parë 0

Donald Trump shkarkon Stephen Bannon, personin që e ndihmoi të fitonte zgjedhjet

Këshilltari kryesor i presidentit amerikan Donald Trump, Stephen Bannon është larguar nga Shtëpia e...
3 ditë 8 orë më parë 0

Niset në orbitë sateliti e parë i krijuar nga printeri 3-D

Kozmonautët rusë prezantuan një satelit të krijuar pothuajse tërsisht nga printeri i formatit 3-D,...
3 ditë 23 orë më parë 0

Moska: Një sulm ndaj Koresë së Veriut do sillte një tragjedi kolosale

Ministria e Jashtme Ruse paralajmëroi sot se një sulm ushtarak kundër Koresë së Veriut do të sillte...
4 ditë 1 orë më parë 0

Trump dënon sulmin terrorist në Barcelonë: Qëndroni të fortë

Presidenti amerikan, Donald Trump ka dënuar sulmin terrorist në sheshin ‘Katalunja’ të Barcelonës,...
4 ditë 6 orë më parë 0

Harta që tregon se shqiptarët janë më gjumashët në botë (Foto)

Derisa shumë njerëz në botë përballen me pagjumësinë, shqiptarët në Kosovë e Shqipëri nuk e kanë...
4 ditë 7 orë më parë 0

Vazhdon ‘gjuetia’ në Turqi, urdhër-arreste për 70 ish-punonjës të ministrisë

Autoritetet turke kanë lëshuar urdhër-arreste për 70 ish-punonjës të ministrisë së Financave, pas...
4 ditë 12 orë më parë 0

Flet gazetari që frymëzoi “Narcos”, serialin për Pablo Escobar: Si ndryshuan baronët e drogës!

Flet Mark Bowden, autori i librit investigative mbi Pablo Escobar që ka frymëzuar serialin...
5 ditë 13 min më parë 0

Bombardohet bastioni i fundit i ISIS-it në Irak

Aeroplanët luftarakë të Irakut po bombardojnë pozicionet e Shtetit Islamik (ISIS), në Tal Afar,...
5 ditë 1 orë më parë 0

FOTO+VIDEO/ Ky djalë nuk do të rritet kurrë

  Një djalë britanik vuan nga një çrregullim shumë i rrallë që e bën atë të duket dhe të sillet si...
5 ditë 8 orë më parë 0

Idro Montanelli i shpjegon gazetarëve të rinj: Mos i besoni kurrë gazetarëve të pasur

Di që shumë prej jush janë të interesuar ndaj gazetarisë dhe mjeteve të komunikimit. Unë këtë...
5 ditë 9 orë më parë 0

Shokohen banorët e Mumbait: Qentë me ngjyrë të kaltër pushtojnë qytetin (Foto)

Qentë në qytetin indian të Mumbait janë duke u shndërruar në mënyrë misterioze në ngjyrë të kaltër...
5 ditë 10 orë më parë 2

Analiza/Trump po vesh një kostum racist

Donald Trump është vënë edhe njëherë në qendër të polemikave pas postimeve në Twiter dhe...
6 ditë 1 orë më parë 1

Lufta e Duertes kundër drogës përgjak Filipinet, 21 ekzekutime brenda një dite

Politika agresive e luftës kundër drogës e Presidentit të Filipineve, Rodrigo Duerte, vazhdon të...
6 ditë 7 orë më parë 0

Ministri amerikan i Mbrojtjes jep paralajmërimin e fundit për Kim Jong Un: Nëse sulmoni …

Ministri Amerikan i Mbrojtjes, Jim Mattis deklaroi se Pentagoni mund të kundërpërgjigjet ndaj një...
1 javë 1 orë më parë 1

Ky shtet ofron 5 mijë euro në muaj kush martohet me vajzat e tij

Edhe pse është një shtet super i bukur, lindshmëria është e ulët. Për këtë, prej disa vitesh,...
1 javë 1 orë më parë 0

Këmbanat e ‘Big Ben’ do të heshtin për vite pasi …

Kambana e famshme e “Big Ben”-it do të heshtë duke filluar nga java e ardhshme e deri në vitin 2021...
1 javë 2 orë më parë 0

(VIDEO) Mësoni se sa njerëz do të vdisnin në rast të një lufte bërthamore

Në një kohë tensionesh të larta mes SHBA-ve dhe Koresë së Veriut, kur kërcënimet për sulme po bëhen...
1 javë 6 orë më parë 0

(VIDEO) Si i përplasi makina protestuesit në SHBA

Ky është momenti kur makina goditi grupin e protestuesve anti-fashistë në SHBA, ku mbeti e vdekur...
1 javë 6 orë më parë 0

Mjekët e Spitalit Amerikan i rikthejnë buzëqeshjen vajzës 7 vjeçare

T'i rikthesh buzëqeshjen një vajze të vogël, do të thotë t’i dhurosh ardhmen dhe mundësinë për të...
1 javë 12 orë më parë 0

Henry Kissinger: Rënia e Shtetit Islamik çon në një Perandori radikale të Iranit

Henry Kissinger, diplomat, ish-ministër dhe këshilltar për sigurinë kombëtare, i njohur edhe si...

Pages