Shpërthime kamikaze në Afganistan, dhjetëra të vrarë

36 persona kanë mbetur të vdekur dhe 76 të tjerë janë plagosur në dy sulme kamikaze që ndodhën në Kabul ditën e sotme. Shpërthimet kanë ndodhur pranë Parlamentit në Kabul. Përgjegjësinë për sulmin e morën përsipër Talebanët.

Një shpërthim tjetër ka ndodhur në Kandahar ku mbetën të vdekur 11 persona dhe u plagosën 14 të tjerë. Viktimë e sulmit ka mbetur edhe zëvendës guvernatori i Kandaharit. Emiratet e Bashkuara Arabe e njohën këtë sulm si terrorist dhe shpallën 3 ditë zie në nderim të viktimave. 

Caption: 
WWW.LAPSI.AL

Komentet

Add new comment

Filtered HTML

  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Lines and paragraphs break automatically.