Tërmet i fuqishëm në Kinë, 19 të vdekur e qindra të plagosur

Një tërmet i fuqishëm goditi një rajon të largët malor në provincën Sichuan të Kinës, duke vrarë të paktën 19 persona.

Autoritetet lokale thanë se 247 njerëz të tjerë u plagosën në tërmetin e së martës, që e kishte epiqendrën në një rajon ku banojnë nomadë tibetianë dhe përfshin një park kombëtar të njohur turistik.

Zyrtarët thonë se të paktën pesë të vdekur ishin turistë. 

 

Caption: 
WWW.LAPSI.AL

Komentet

Add new comment

Filtered HTML

  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Lines and paragraphs break automatically.