Planet

3 javë 1 ditë më parë 0

Çfarë do të ndodhë këtë vit sipas Nostradamus

Një konflikt mbi ngrohjen globale dhe turizëm i zgjeruar hapësinor. Ja çfarë parashikon i famshmi...
3 javë 2 ditë më parë 0

FOTO/ 20 ngjarjet që tronditën botën në vitin 2016

Viti 2016 do të mbahet mend për një sërë ngjarjesh të cilat kanë tronditur mbarë opinionin....
3 javë 2 ditë më parë 1

Ngjarjet që tronditën botën dhe ndryshuan rrjedhën e historisë

2016 ka qenë një vit i mbushur me ngjarje të rëndësishme, që do të ndryshojnë boshtin e rrjedhës së...
3 javë 3 ditë më parë 0

Viti gjeopolitik,15 ngjarjet që kanë ndryshuar skenarin ndërkombëtar!

Më poshtë kemi hartuar në një slideshow 15 evenimentet më të rëndësishëm që kanë karakterizuar...
3 javë 3 ditë më parë 2

Putin: Rendi i ri botëror rrezikon vetë Perëndimin (Video)

Presidenti rus Vladimir Putin në konferencën vjetore të tij me rastin e Krishtlindjeve, tha se...
3 javë 4 ditë më parë 0

Çfarë do të bëjë Rusia në 2017-ën

Nga: Marcus Tanner Nëse Vladimir Putin do të ishte burrë i pijes-që mesa duket nuk është-me siguri...
3 javë 5 ditë më parë 0

Kujdes kur prenotoni bileta avioni në internet

Tek sistemet e prenotimit të biletës se avionit përmes internetit duket se ka zbraztësira të mëdha...
3 javë 5 ditë më parë 0

Pse nuk duhet të flini me celularin afër

Në këtë botë të digjitalizimit celularët janë bërë një nevojë e domosdoshme. Mirëpo, shumë pak...
3 javë 5 ditë më parë 0

Ngjarjet që do të shënojnë botën në 2017-ën

Skena botërore, e sidomos ajo evropiane, ne vitin 2016 u tronditën nga vendimi i britanikëve që...
3 javë 6 ditë më parë 0

Ekstremet/Deri në minus sa gradë mund të jetojë njeriu?

Njeriu është i aftë të jetojë dhe të përshtatet në klima të ndryshme deri në ato më ekstremet dhe...
3 javë 6 ditë më parë 1

25 fotot më mbresëlënëse të 2016

The guardian.com ka publikuar dhjetëra fotografi të ngjarjeve kryesore që e kanë karakterizuar...
4 javë 1 orë më parë 0

Data 26 dhjetor është e mallkuar (faktet)

Mallkimi i 26 dhjetorit! Vetëm gjatë 15 viteve të fundit, në botë në po këtë datë kanë vdekur mbi...
4 javë 1 orë më parë 0

Si i përdorin terroristët dhe rrjetet sociale

Çfarë kanë të përbashkët atentatorët e Würzburgut, të djathtët e revoltuar në Bautzen, gjermanët e...
4 javë 4 orë më parë 0

Shpiket pajisja që kap demonët dhe xhindet

Një anëtar i Vatikanit ka zhvilluar një softuer, i cili na mundëson pamjen e demonëve dhe xhindëve...
4 javë 4 orë më parë 0

Rastet misterioze të ringjalljes së njerëzve

Ndonëse një fakt i njohur botërisht thotë që vdekja është stacioni i fundit, në të cilin duhet të...
4 javë 4 orë më parë 0

Misteri i maces me “dy fytyra” (Foto/Video)

Macja me "dy fytyra" për momentin është më e famshmja në gjithë planetin. Macja tre vjeçare ka...
4 javë 7 orë më parë 1

Analiza/ Presidenca e dështuar e Barak Obamës

Në vitin 2014, në një editorial të ashpër tek “Wall Street Journal”, Dick Cheney kishte folur...
4 javë 7 orë më parë 1

Portret / Fransua Holond, muajt e fundit në presidencë

Mentori i tij, Fransua Miterrand, ka shkruar dikur se “vetëm në fund kuptohet sa vlen një burrë”,...
4 javë 10 orë më parë 0

Personazhet e famshëm që ndërruan jetë në 2016

Ka qenë një vit mbrapshtë 2016 –ta. Shumë artistë e personazhe të njohur u ndanë nga jeta. Humbja...
4 javë 1 ditë më parë 0

FOTO/ Putin u vra në vitin 2014, qeveris sozia e tij

Media britanike, “Daily Star” i ka kushtuar një artikull presidentit rus, Vladimir Putin ku duke u...
4 javë 1 ditë më parë 0

VIDEO/ Çfarë do të gjenin Maria dhe Jozefi nëse udhëtonin sot nga Nazareti në Betlehem

Al Jazeera ka ndërtuar rrugëtimin biblik të Maries dhe Jozefit ku erdhi në jetë Jezu Krishti, në...
1 muaj 10 orë më parë 0

Karakteristikat seksuale të shenjave të horoskopit dhe kombinimet ideale mes tyre

Thonë që fati, dashuria, lumturia janë të shkruara n yje. Po sikur seksi të jetë po ashtu i shkruar...
1 muaj 1 ditë më parë 3

Noam Chomsky: Pse u shua Ëndrra Amerikane?

Si arritëm një nivel të pashembullt historikisht pabarazie në Shtetet e Bashkuara? Dokumentar i ri...
1 muaj 2 ditë më parë 2

Zbulimi/ Tito vdiq duke lexuar kuranin (dëshmitë)

Edhe pse nga vdekja e Titos kanë kaluar gati tri dekada dhe pothuajse vazhdimisht fabrikohen...

Pages