Planet

2 javë 6 ditë më parë 0

Habit sekretari amerikan i Shtetit, i drejtohet Koresë së Veriut: Nuk jemi armiku juaj

Sekretari amerikan i Shtetit, Rex Tillerson, iu drejtua krerëve të Koresë së Veriut me fjalët “ne...
2 javë 6 ditë më parë 0

“WP”: Trump diktoi personalisht deklaratën e takimit mes Donald Jr. dhe avokates ruse

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump diktoi një deklaratë të djalit të tij, Donald Trump Jr. në...
2 javë 6 ditë më parë 0

Trump: Nuk do heq dorë nga mediat sociale, e vetmja mënyrë për të thënë të vërtetën

Presidenti Donald Trump sinjalizoi të martën se ka në plan të vazhdojë të shprehë mendimet e tij me...
2 javë 6 ditë më parë 0

Nis gjyqi i madh në Turqi, 500 puçistë në gjykatë

500 persona të akuzuar si pjesëmarrës të grushtit të shtetit të një viti më parë në Turqi do të...
2 javë 6 ditë më parë 1

Alarmi/ Toka po jeton me kredi. Në 2 gusht mbarojnë rezervat e vitit

Që nesër, e mërkurë 2 gusht, Toka fillon të jetojë me kredi. Ose thënë ndryshe  jashtë kapacitetit...
3 javë 4 orë më parë 0

SHBA vendos sanksione ndaj Presidentit të Venezuelës

Shtetet e Bashkuara të Amerikës e kanë quajtur diktator Presidentin e Venezuelës, Nicolas Maduro...
3 javë 4 orë më parë 0

Trump dhe kryeministri japonez: Koreja e Veriut një kërcënim serioz

Presidenti amerikan, Donald Trump dhe kryeministri japonez, Shinzo Abe theksuan se programi i...
3 javë 5 orë më parë 0

VIDEO/ Dalin regjistrimet private të patransmetuara kurrë të Dianës

Dokumentari “Diana: Me fjalët e saj” do të transmetohet në 6 gusht në Channel 4, por ka shkaktuar...
3 javë 7 orë më parë 0

"Orii", celulari i zgjuar që mund ta mbash si unazë (FOTO)

Hong Kongu ka shpikur një unazë inteligjente që e kthen gishtin në një celular. Celulari i quajtur...
3 javë 2 ditë më parë 0

Pesë shifra që do të jenë përcaktuese për 100 vitet e ardhshme

83 milionë njerëz më shumë janë të gjallë këtë vit, se sa vitin që kaloi. Eshtë njësoj si të shtosh...
3 javë 4 ditë më parë 0

Duterte: ​Universiteti i Oksfordit është për budallenj

Presidenti i Filipineve, Rodrigo Duterte, e ka cilësuar Universitetin e Oksfordit si shkollë për...
3 javë 4 ditë më parë 0

Britania ndalon makinat me naftë pas vitit 2040

Qeveria britanike pritet të lajmërojë ndalimin e prodhimit dhe rrjedhimisht përdorimit të makinave...
3 javë 5 ditë më parë 6

Analiza e Le Monde: Erdogan rruga drejt tiranisë

“Erdogan ka nisur rrugën nga e cila kalojnë të gjitha tiranitë”. Në këtë konluzion të ashpër dhe të...
3 javë 6 ditë më parë 1

Alo.../ Telefonata e fundit e Lady D me djemtë

30 gushti i vitit 1997 për vogëlushët Uilliam dhe Harry, dukej një ditë si shumë të tjera. Por në...
1 muaj 1 ditë më parë 0

SHBA ndalon së shpejti vizitat e amerikanëve në Korenë e Veriut

Dy kompani udhëtimesh që organizojnë turne në Korenë e Veriut thanë se qeveria amerikane së shpejti...
1 muaj 1 ditë më parë 1

Intervista bombë e Trump për “New York Times”. Sekretet që tregon për Macron, Merkel, Putin

Pesëdhjetë minuta intervistë “blockbuster” për “New York Times”: përse Donald Trump i dha një...
1 muaj 1 ditë më parë 0

Dorëhiqet zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë

Zëdhënësi për shtypin në Shtëpinë e Bardhë, Sean Spicer dha dorëheqjen nga kjo detyrë. Sipas New...
1 muaj 1 ditë më parë 1

Krisja Gjermani-Turqi/ Ministri i Merkel: Turqia po vepron si ish-Gjermania komuniste

Ministri gjerman i Financave, Wolfgang Schaeuble e krahasoi dje Turqinë me ish-Gjermaninë Lindore...
1 muaj 2 ditë më parë 4

Loja e Erdoganit me zjarrin

Presidenti i Turqisë Erdogan po ia sharron vet këmbët karriges së vet. Turqia varet onomikisht nga...
1 muaj 2 ditë më parë 0

Takimi i fshehtë Trump-Putin? Vjen reagimi nga Moska

Takimi i Donald Trump me Vladimir Putin gjatë samitit G20, për Kremlinin është ‘totalisht absurde’...
1 muaj 2 ditë më parë 0

“SEKSI HALLALL” del në treg libri që thyen tabutë për myslimanët

Një manual seksi, krejt unik në llojin e tij ka “goditur” tregjet europiane. Në fokus është një...
1 muaj 3 ditë më parë 0

Grushti i shtetit në Malin e Zi/ Nis gjyqi ndaj puçistëve

Ditën e sotme në Malin e Zi nisi procesi gjyqësor ndaj disa prej të akuzuarve për pjesëmarrje në...
1 muaj 3 ditë më parë 1

Radiografia e grushtit të shtetit në Turqi. Gjithçka duhet të dini për çfarë ndodhi 1 vit më parë

Autobusët ndalen gjysmë kilometri para gjykatës: të burgosurit duhet të zbresin. Pjesën e fundit të...
1 muaj 4 ditë më parë 0

Tensione në qiell/ Turqia provokon rëndë helikopterin e Presidentit grek

Tensionet mes shtetit helen dhe Turqisë, vijojnë të jenë të përqëndruara mbi detin Egje. Mediat...

Pages