Planet

1 muaj 4 ditë më parë 0

‘Obamacare’ nuk rrëzohet, Trump zotohet të zhdukë ligjin e ish-presidentit

Sistemi amerikan i shëndetësisë, i njohur gjerësisht si “Obamacare” që Donald Trump premton të...
1 muaj 5 ditë më parë 0

Puçistët pro rusë para gjykatës në Mal të Zi

Duke iu përgjigjur kërkesës së Prokurorisë Speciale, Gjykata e Lartë e Podgoricës caktoi 19...
1 muaj 5 ditë më parë 0

Studimi/ Grekët vazhdojnë të jetojnë me paratë e prindërve

Një anketë mbi punesimin e të rinjve në Greqi arriti në përfundime interesante sa i takon situatës...
1 muaj 5 ditë më parë 0

Foto të shkrepura në momentin e duhur - bëhen vetëm një herë në jetë (Galeria)

Për të bërë një fotografi të përkryera jo gjithkush mund ka fat.  Por, nëse përputhet...
1 muaj 5 ditë më parë 0

Siguri ekstreme për Erdogan në fluturimet ajrore (Fotot)

Presidenti turk, Erdogan, është mes krerëve të shteteve me sigurinë më të lartë në botë. Këtë e...
1 muaj 5 ditë më parë 0

Brenda sekreteve të kryeqytetit botëror të prostitucionit (Galeria e Fotove)

Pattaya është kryeqyteti botëror i prostitucionit. Nuk ka dyshime për këtë. Në qytetin tajlandez...
1 muaj 6 ditë më parë 0

FOTOT/ Brenda kryeqytetit botëror të prostitucionit

Ky është kryeqyteti botëror i prostitucionit. Qyteti tajlandez Pattaya është i njohur për faktin se...
1 muaj 6 ditë më parë 0

Arrestohet vëllai i Presidentit Iranian

Vëllai dhe këshilltari i veçantë i presidentit iranian, Hassan Rohani u ndalua për krime financiare...
1 muaj 6 ditë më parë 0

Një vit nga puçi i shtetit, Erdogan: Tradhtarët s’do shohin dritë. BE tallet me ne

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan të dielën në orët e hershme të mëngjesit, pas namazit të...
1 muaj 6 ditë më parë 0

Kërcënimi i Erdogan: Tradhtarëve do t'u priten kokat

Presidenti Recep Tayyip Erdogan është zotuar për t’ia prerë kokën tradhtarëve, në një fjalim...
1 muaj 6 ditë më parë 3

Del video e "vrasjes" së Erdoganit që burgosi rregjizorin turk

Regjisori turk Ali Avci është arrestuar pas shfaqjes së trailerit te filmit “Zgjimi”, film ky i...
1 muaj 1 javë më parë 0

Djali i Presidentit Trump: Babai nuk dinte asgjë për takimin tim me avokaten ruse

Djali i Presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump Junior, është shprehur së fundmi se...
1 muaj 1 javë më parë 0

Macron: SHBA-në dhe Francën nuk do t’i ndajë kurrë asgjë

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, deklaroi se SHBA-në dhe Francën “nuk do t’i ndajë kurrë...
1 muaj 1 javë më parë 1

Izraeli dhe Hungaria në aleancë kundër George Soros

Pak ditë para vizitës së Benyamin Netanyahou-t në Budapest, qeveria hungareze ka vendosur të...
1 muaj 1 javë më parë 0

Dënohet me 9 vite burg ish-presidenti i Brazilit

Ish-presidenti i Brazilit, Luiz Inacio Lula Da Silva u dënua me nëntë vite e gjysëm burg pasi ishte...
1 muaj 1 javë më parë 0

Trump flet pas takimit në Hamburg: Me Putin kuptohem shumë mirë

Presidenti amerikan, Donald Trump konfirmoi sot në një intervistë se kuptohej shumë, shumë mirë me...
1 muaj 1 javë më parë 0

Trump reagon pas skandalit të lidhjeve me Rusinë, çfarë thotë për djalin e tij

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se nuk e ka ditur se djali i tij, Donald...
1 muaj 1 javë më parë 0

Analiza e NYT/ Sfidat pas çlirimit të Mosulit nga ISIS

Kryeministri i Irakut Haider al-Abadi dhe forcat irakiane të sigurisë meritonin të festonin pas...
1 muaj 1 javë më parë 0

“Babi nuk dinte gjë?”. E vërteta e email-eve të djalit të Donald Trump me avokaten ruse

Në një intervistë me televizionin “Fox News”, Donald Trump Jr. ka këmbëngulur se nuk i ka thënë...
1 muaj 1 javë më parë 0

Erdogan: Turqia ia del edhe e vetme, BE jo e pazëvendësueshme

Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan deklaroi se Bashkimi Europian nuk është një institucion i...
1 muaj 1 javë më parë 0

Toto Riina rrezikon të vdesë papritur, del raporti mbi gjendjen e ish-bosit të Cosa Nostra-s

Sëmundja e zemrës nga e cila vuan Toto Riina e “ekspozon vazhdimisht” drejt “vdekjes së papritur”....
1 muaj 1 javë më parë 6

Skandali/ Dalin emailet e lidhjes së Trump me Rusinë

Djali i madh i presidentit Donald Trump ka pranuar se gjatë fushatës elektorale ai ka takuar një...
1 muaj 1 javë më parë 0

Tjetër goditje për ISIS, vritet lideri Baghdadi

Shteti Islamik (ISIS) konfirmoi vdekjen e liderit Abu Bakr al Baghdadi. Sipas një njoftimi të...
1 muaj 1 javë më parë 0

Gjermanët rikonstruktojnë rezortin gjigant të Hitlerit. Pamjet mahnitëse

Tre vjet para se Gjermania të pushtonte Poloninë në vitin 1939, Adolf Hitleri urdhëroi ndërtimin e...

Pages