Planet

1 muaj 1 javë më parë 0

“Plas” SHBA-Rusi, zyrtarë rusë nën hetim për krime kibernetike

Dy spiunë rusë dhe dy hakera pritet të paditen nga Departamentti Amerikan i Drejtësisë për...
1 muaj 1 javë më parë 0

Të dërgoni dhe pranoni para përmes Gmail!

Duke filluar nga sot, ju mund të dërgoni dhe të pranoni para përmes aplikacioni të Gmail. Ky...
1 muaj 1 javë më parë 1

A u vra nga mafia Papa Gjon Pali I?

Nga Xhon Xhulius Noruiç Një dhomë e dyllosur. Një kryepeshkop i lidhur me mafian. Një balsamim i...
1 muaj 1 javë më parë 0

Nga favorit për President të Francës, sot nën hetim/ Akuzat ndaj Fracois Fillon

Kandidati për President të Francës, Francois Fillon, është përfshirë në një hetim për shpërdorim të...
1 muaj 1 javë më parë 0

Holanda ndalon ministren turke, Turqia mbyll ambasaden holandeze

Ministrja turke e Politikave Sociale dhe Familjen, Fatma Betul Sayan Kaya, deklaroi mbrëmjen e...
1 muaj 1 javë më parë 1

FOTO/ Këto imazhe nga Marsi do t'ju lënë pa fjalë

Këto fotografi zbulojnë në detaje të pabesueshme kodrat, rrafshnaltat dhe shkëmbinjtë e Planetit të...
1 muaj 2 javë më parë 0

SHBA-të fshehin shkaqet e vdekjes së ambasadorit rus Vitaly Churkin

Vdekja e papritur e ambasadorit rus në OKB, Vitaly Churkin duket se ka shqetësuar Departamentin...
1 muaj 2 javë më parë 1

Trump tejkalon pritshmëritë, 235 mijë vende të reja pune në muajin e parë si President

Departamenti Amerikan i Punës ka deklaruar këtë të hënë se ekonomia amerikane ka shtuar plot 235...
1 muaj 2 javë më parë 0

Studim, shenjat që puthin më mirë!

Sipas ekspertëve, horoskopi vendos edhe mënyrën si puthni. Janë renditur të gjitha shenjat, por në...
1 muaj 2 javë më parë 1

Rrëfimi i Papa Françeskut: Kam pasur të fejuar, por nuk isha i gatshëm për martesë

Papa Françesku, në intervistën e dhënë për të përjavshmen gjermane “Die Zeit”, ka pranuar se ka...
1 muaj 2 javë më parë 0

Presidencialet në Francë/ Macron, njeriu që po sfidon ekstremin e djathtë

Fiks një muaj e gjysmë përpara raundit të parë të zgjedhjeve presidenciale franceze, kandidati i...
1 muaj 2 javë më parë 0

Donald Tusk rizgjidhet për herë të dytë president i Këshillit të BE 

Ish-Kryeministri polak, Donald Tusk është rizgjedhur në krye të Presidencës së Këshillit të...
1 muaj 2 javë më parë 0

Sulm terrorist në një dasëm në Irak. 26 persona të vdekur, 7 prej tyre fëmijë

Dita më e rëndësishme e jetës për një çift në Irak ka marrë një kthesë tragjike. Dy persona kanë...
1 muaj 2 javë më parë 0

(FOTO) Itali, shembet ura, dy të vdekur dhe dy të plagosur 

Shembja e një ure në rrugën A1 Bologna-Taranto ka rezultuar fatale për një çift të moshuarish 70-...
1 muaj 2 javë më parë 0

Samsung 8 dhe shuma marramëndëse që kushton!

Që në momentin e parë të publikimit në Britaninë e Madhe, Samsung S8 do të kushtojë 799 paund ose...
1 muaj 2 javë më parë 0

(VIDEO) “Statuja e Lirisë” disa orë pa drita, reagime të shumta në rrjetet sociale

Shkëputja e energjisë elektrike ka lënë në errësirë të plotë Statujën e Lirisë në New York për disa...
1 muaj 2 javë më parë 0

Afganistan/ “Mjekët” sulmojnë spitalin, dhjetëra të vdekur

Të veshur me ngjyra të bardha si mjekë, 4 terroristë të armatosur me kallashnikovë hapën zjarr ndaj...
1 muaj 2 javë më parë 2

Intervista/ Bija e Millosheviç: Babain tim e vranë në burg

Maria Millosheviç e bija e ish-presidentit jugosllav Sllobodan Millosheviç ka deklaruar sot se...
1 muaj 2 javë më parë 0

Brexit/ House of Lords hedh sërish poshtë vendimet qëverisë së Theresa May 

Qeveria britanike e Theresa May ka pësuar një disfatë të dytë në House of Lords, pasi mbështeti një...
1 muaj 2 javë më parë 0

“Fake News”/ Facebook gjen mënyrën për t’i eliminuar

“Fake News” duket se janë kthyer në një fenomen shqetësues për gjigandin Facebook. Për një kohë të...
1 muaj 2 javë më parë 0

Turqi/ Arrestohet një 33-vjeçare ruse për vrasjen e ambasadorit Karlov 

Një grua me origjinë ruse është vënë në pranga në lidhje me vrasjen e ambasadorit rus në Turqi,...
1 muaj 2 javë më parë 1

30 burra përdhunojnë adoleshenten dhe publikojnë videon në internet

Policia braziliane është vënë në ndjekje të më shumë se 30 meshkujve të dyshuar për përdhunimin e...
1 muaj 2 javë më parë 3

Erdogan kërcënon Merkel: Po të dua, vij që nesër në Gjermani dhe bëj kryengritje

Presidenti i Turqisë Recep Taip Erdogan ka akuzuar Gjermaninë, për shkak të ndalimit të disa...
1 muaj 2 javë më parë 0

Në Rumani vazhdojnë protestat kundër qeverisë (Foto)

Mijëra njerëz kanë marrë pjesë në protestën e mbrëmshme në kryeqytetin Bukuresht në Rumani, kundër...

Pages