Planet

1 muaj 2 javë më parë 1

Gazetarja tallet me Martin Shkrelin: Më mirë do haja…

  Martin Shkreli vazhdon të jetë shqiptari më i urryer në SHBA, për shkak se rriti me 5 mijë herë...
1 muaj 2 javë më parë 0

Mësoni çfarë i ndodhë trurit në momentet e fundit të jetës

Emocioni i parë që provojmë është frika. Ajo është një përgjigje konijtive, e cila aktivizohet në...
1 muaj 2 javë më parë 0

Madhështia e Murit të Madh Kinez (VIDEO)

Kemi lexuar e kemi dëgjuar shumë shpesh për të. Disa prej nesh edhe e kanë vizituar Murin e Madh...
1 muaj 2 javë më parë 0

Profecia, bota merr fund në gusht të këtij viti

Një grup i krishterë pretendon se një eklips diellor do ta godasë Mbretërinë e Bashkuar dhe...
1 muaj 2 javë më parë 0

Një objekt misterioz do të fluturojë pranë Tokës më 25 shkurt (VIDEO)

Për pak më shumë se një muaj, pranë planetit tonë do të kalojë objekti 2016 WF9. Mirëpo, NASA nuk...
1 muaj 2 javë më parë 0

Profecitë e “magjistarit të madh” të Meksikës për 2017

I vetëshpalluri “magjistar i madh i Meksikës” i ka kthyer në traditë parashikimet për vitet që...
1 muaj 2 javë më parë 0

Beteja pas zgjedhjeve/ Kush do të qeverisë në Shkup?

Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov, ka kohë deri të hënën të ofrojë një mandat për formimin e...
1 muaj 2 javë më parë 0

Tronditet Gjermania/ Rritet pëlqimi për Adolf Hitlerin

Hitleri ka nisur të shitet mirë në Gjermani. Aq sa edhe rrjeti BBC i ka lënë hapësirë kësaj...
1 muaj 2 javë më parë 1

Elif Shafak: Në Turqi u goditën laikët që festonin. Erdogan e ka përçarë vendin në pro dhe kundër tij

Elif Shafak, shkrimtarja më e shitur në Turqi, autore e librit më të fundit “Tre bijat e Evës” (ne...
1 muaj 2 javë më parë 0

"Duzina e ndyrë"/ 12 njerëzit e frikshëm të 2017-ës

Revista prestigjoze Politico që prej dy vjetësh është shtrirë edhe në Europë përveç SHBA-së, ka...
1 muaj 2 javë më parë 0

Nga 1 janari WhatsApp nuk punon në këta celularë

Ndryshimet në teknologji do të bëjnë që aplikacioni të mos funksionojë më në disa celularë, që do...
1 muaj 2 javë më parë 0

ISIS, një vit mbushur me mizori

Viti qe lame pas ishte nder me tragjiket per Europen, qe u trondit nga disa sulme terroriste. Ato...
1 muaj 2 javë më parë 0

Doni të bëheni të pasur? Këto janë profesionet më të paguara

Nëse doni të bëheni i pasur në jetë, atëherë duhet të zgjidhni me patjetër një nga këta profesionet...
1 muaj 2 javë më parë 0

Dalin prova të reja, Titaniku nuk u fundos nga një ajzberb, por...

Deri tani të gjithë e dimë se çfarë e zhyti Titanikun, apo jo? Titaniku u godit nga nje ajsberg dhe...
1 muaj 2 javë më parë 0

Cilat do të jenë ngjarjet më të rëndishme për 2017-n?

Betimi i Donald Trump në Shtëpinë e Bardhë dhe fillimi i Brexit-it bëjnë pjesë mes 10 ngjarjeve që...
1 muaj 3 javë më parë 0

Çfarë do të ndodhë këtë vit sipas Nostradamus

Një konflikt mbi ngrohjen globale dhe turizëm i zgjeruar hapësinor. Ja çfarë parashikon i famshmi...
1 muaj 3 javë më parë 0

FOTO/ 20 ngjarjet që tronditën botën në vitin 2016

Viti 2016 do të mbahet mend për një sërë ngjarjesh të cilat kanë tronditur mbarë opinionin....
1 muaj 3 javë më parë 1

Ngjarjet që tronditën botën dhe ndryshuan rrjedhën e historisë

2016 ka qenë një vit i mbushur me ngjarje të rëndësishme, që do të ndryshojnë boshtin e rrjedhës së...
1 muaj 3 javë më parë 0

Viti gjeopolitik,15 ngjarjet që kanë ndryshuar skenarin ndërkombëtar!

Më poshtë kemi hartuar në një slideshow 15 evenimentet më të rëndësishëm që kanë karakterizuar...
1 muaj 3 javë më parë 2

Putin: Rendi i ri botëror rrezikon vetë Perëndimin (Video)

Presidenti rus Vladimir Putin në konferencën vjetore të tij me rastin e Krishtlindjeve, tha se...
1 muaj 3 javë më parë 0

Çfarë do të bëjë Rusia në 2017-ën

Nga: Marcus Tanner Nëse Vladimir Putin do të ishte burrë i pijes-që mesa duket nuk është-me siguri...
1 muaj 3 javë më parë 0

Kujdes kur prenotoni bileta avioni në internet

Tek sistemet e prenotimit të biletës se avionit përmes internetit duket se ka zbraztësira të mëdha...
1 muaj 3 javë më parë 0

Pse nuk duhet të flini me celularin afër

Në këtë botë të digjitalizimit celularët janë bërë një nevojë e domosdoshme. Mirëpo, shumë pak...
1 muaj 3 javë më parë 0

Ngjarjet që do të shënojnë botën në 2017-ën

Skena botërore, e sidomos ajo evropiane, ne vitin 2016 u tronditën nga vendimi i britanikëve që...

Pages