Planet

1 muaj 3 javë më parë 0

Shokuese/ Nëna i jep drogë vajzës 4-vjeçare për të bërë seks me të dashurin

Kjo është padyshim një ndër ngjarjet më të rënda që është dëgjuar së fundmi. Një nënë britanike i...
1 muaj 3 javë më parë 0

VIDEO/ Zjarr në konviktin turk, 12 të vdekur dhe 22 të plagosur

Një zjarr i rënë në një konvikt të një shkolle të mesme për femrat në jug të Turqisë ka shkaktuar...
1 muaj 3 javë më parë 0

Italiania mbush 117 vjeç: Ju rrëfej sekretin e jetëgjatësisë

Italiania Emma Morano, personi i vetëm i gjallë në botë që ka lindur në shekullin e XIX, festoi...
1 muaj 3 javë më parë 1

Dikur president i Iranit dhe njeriu më i urryer i SHBA, sot bari delesh (FOTO)

Kur ishte president i Iranit, Mahmud Ahmadinexhad në punë ka shkuar me autobus ndërsa gruaja e tij...
1 muaj 3 javë më parë 0

Si ruhet Barroni, djali i vogël i Donald Trump (Foto)

Shërbimi Sekret e ruan nën masa të rrepta sigurie djalin e vogël të Donald Trump. Këto foto janë...
1 muaj 3 javë më parë 0

Jeta luksoze e Fidel Kastros: 20 vila, ishull privat, jaht dhe dashnore pafund

Ai deklaronte publikisht se jetonte me 20 dollarë në muaj dhe e përçmonte jetën luksoze dhe...
1 muaj 3 javë më parë 0

Përse Turqia nuk mund të hyjë kurrë në Bashkimin Europian!

Nicola Lofoco, HuffPost.it Vendimi i fundit i Parlamentin Europian për të ngrirë tratativat për...
1 muaj 3 javë më parë 0

The Guardian: Nëse s’jeni gati, mos e lexoni këtë shkrim të frikshëm!

Ditorja prestigjioze "The Guardian", ka botuar një artikull të shkrimtarit që prek temat politike,...
1 muaj 3 javë më parë 0

A e dini pse tek dollari shkruhet ‘In God We Trust’

Në tetor të vitit 1957 në kartëmonedhën amerikane ishte shfaqur për herë të parë shprehja “In God...
1 muaj 3 javë më parë 0

François Fillon/ Kandidati për president, i ngrohtë me Rusinë - i ashpër me radikalët islamikë

Francois Fillon do të jetë kandidati konservator në zgjedhjet presidenciale të Francës, më 2017....
1 muaj 3 javë më parë 0

Ethe spiunazhi në Krime. Arrestimet në anën ruse dhe atë ukrainase

Leonid Parchomenko ka spiunuar i ngarkuar nga Ukraina në Krime Flotën ruse të Detit të Zi e për...
1 muaj 4 javë më parë 0

Nga puro e helmuar, tek atentatet mafioze: Si iu mbijetoi Fidel Kastro më shumë se 600 përpjekjeve të CIA-s për të vrarë

Fidel CastroFidel Kastro u nda në mënyrë paqësore nga jeta, në moshën 90-vjeçare. Por, përgjatë...
1 muaj 4 javë më parë 0

CNN transmeton gabimisht 30 minuta film porno

Mbrëmjen e së enjtes CNN ka transmetuar aksidentalisht 30 minuta një film me pullë të kuqe, për të...
1 muaj 4 javë më parë 0

Pas kësaj fotografie dasme fshihet diçka e dhimbshme

Amber Snailham 17 vjeç dhe i dashuri i saj Callum Firks, po ashtu 17, patën dasmën e endrrave të...
1 muaj 4 javë më parë 0

Diktaturë? Këto foto të Koresë së Veriut do t’iu befasojnë! (FOTO)

Koreja e Veriut është një prej diktaturave më të egra në botë. Të paktën kështu paraqitet nga...
1 muaj 4 javë më parë 2

Tha se e bija kishte “derr b***e”, ja si i përgjigjet Ivanka Trump të atit (FOTO)

Fraza e Donald Trump në vitin 2002 për të bijën ngjalli shumë diskutime për kohën. “A ka një derr b...
1 muaj 4 javë më parë 0

Erdogan kërcënon Europën: Do të hapim kufijtë për refugjatët

Pas vendimit të Parlamentit Europian për ngrirjen e negociatave me Turqinë, presidenti turk,...
2 muaj 23 min më parë 0

Gjysma e Europës në rrezen e raketave ruse (FOTO)

Para shpërthimit të krizës siriane dhe asaj ukrainase, rrezja e veprimit të raketave ruse të...
2 muaj 2 orë më parë 0

Ky është shansi i fundit për të fituar zgjedhjet në SHBA

Kandidatja e Partisë së Blertë, Jill Stein ka nisur fushatën për rinumërimin e votave në disa...
2 muaj 11 orë më parë 0

Një hero i vërtetë: Vogëlushi 3 vjeçar i shpëton jetën babait duke e ushqyer me forcë

Një vogëlush 3 vjeç në Manchester i shpëtoi jetën babait të tij diabetik, duke e ushqyer me forcë...
2 muaj 1 ditë më parë 1

Kullat Binjake nuk u rrëzuan nga zjarri, studimi i fundit mohon versionin e treguar

Inxhinierë ekspertë nga Universiteti i Alaskës besojnë se flakët brenda një prej gradaçelave të...
2 muaj 1 ditë më parë 1

Liderët që i zuri mallkimi i vdekjes së Gaddafit të vdekur

Nga Giampaolo Rossi* Dikur ishte mallkimi i Tutankamhon, ose të paktën kështu kanë besuar gjenerata...
2 muaj 1 ditë më parë 1

Profil/Mamaja e Gjermanisë që kërkon një mandat të katërt

Pasi ka shkruar një faqe të dyfishtë të historisë në vitin 2005, duke u bërë e para grua dhe e para...
2 muaj 1 ditë më parë 0

François Fillon, kush është njeriu që kërkon të bëhet president i Francës

Kush është ky burrë që kërkon të bëhet në 2017-ën presidenti i ardhshëm francez? François Fillon ka...

Pages