Planet

1 year 7 muaj më parë 594

Akuza shokuese e Koresë së Jugut: Samsung po u shkakton kancer punonjësve të tij

Akuzat e shoqërisë civile kanë tronditur gjigandin Samsung duke e vënë atë në një presion të madh...
1 year 7 muaj më parë 21

Facebook: Ja pse nuk do të ketë një buton “dislike”

Butoni “Dislike” ka qenë prej kohësh gjëja më e kërkuar nga përdoruesit e Facebook. Kur Mark...
1 year 7 muaj më parë 0

16-vjeçari mysliman shpik një orë, arrestohet nga policia

Policia në Irving të Texas ka publikuar një fotografi të një ore të shpikur nga një nxënës 14...
1 year 7 muaj më parë 1

Zbulohet misioni sekret i Delta Force në qendër të Shtetit Islamik (foto)

Një adoleshente Yazidi e kapur së fundmi ka rrëfyer se si forcat speciale amerikane dhe britanike...
1 year 7 muaj më parë 0

Baza e Putinit, e zbuluar nga satelitët

Rusët zgjerojnë praninë e tyre në Siri. Fotografitë satelitore sinjalizojnë veprimtarinë në...
1 year 7 muaj më parë 0

Provokimi/ A është Papa, katolik?

E përjavshmja amerikane Newsweek ka botuar një kopertinë që ka ngjallur shumë polemika. Ajo shfaq...
1 year 7 muaj më parë 0

Si duhen kuptuar vijat në dorën tonë

Për qindra vite, lexuesit e dorës kanë ekzaminuar duart në mënyrë që të parashikojnë të ardhmen e...
1 year 7 muaj më parë 0

Arsyeja përse shohim ëndrra të këqija

Kohët e fundit të djersitur ju ndodh të zgjoheni në mes të natës? Lajmi i keq që ne shohim në...
1 year 7 muaj më parë 1

Pakistani ndalon reklamën për prezervativët

Rregullatori i medias në Pakistan ka ndaluar transmetimin në televizion të një reklame për...
1 year 7 muaj më parë 0

Tsipras: Jemi në prag të fitores

Kryetari i SYRIZA-s, Aleksis Tsipras ka shprehur sigurinë se partia e tij do të jetë fituese e...
1 year 7 muaj më parë 0

Libri/Jeta e fshehtë e Fidel Kastros, në kujtimet e truprojës së tij

Për 17 vjet, Juan Reinaldo Sanchez ka qenë pjesë e një skuadre elitë të specialistëve kubanë të...
1 year 7 muaj më parë 1

Si ta kuptoni që ju kanë bërë magji

Misteret e magjisë e cila i tejkalon kufinjte e dijes në të cilën shumica e njerëzve jeton,...
1 year 7 muaj më parë 0

Alarm në SHBA/ ISIS sulmon FBI-në dhe Shtëpinë e Bardhë në 11 shtator

Në përvjetorin e sulmeve mbi kullat binjake SHBA është dridhur sërish. ISIS njoftoi se ka nisur një...
1 year 7 muaj më parë 3

Tragjedia/ Bie vinçi në oborrin e Qabes në Mekë, 65 viktima (foto/video)

Një mot i keq me reshje të dendura dhe stuhi të fuqishme shiu ka shkaktuar rrëzimin e një vinçi në...
1 year 7 muaj më parë 0

Një ngjarje e vërtetë e mbajtur sekret

“Chronicles from the Future” sjell një tregim të jashtëzakonshëm rreth një ngjarjeje bizare, të...
1 year 7 muaj më parë 2

Dëshmia/ Babai i Aylan ishte i dehur, ai shkaktoi mbytjen e anijes

Fotoja dramatike e të voglit Aylan, fëmija i gjendur i mbytur në plazhin e Bodrum në Turqi shkaktoi...
1 year 7 muaj më parë 1

Gjendet në Berlin koka 3.5 ton e Leninit (foto)

Pasi qëndroi 25 vite e groposur, koka gjigante prej graniti e liderit komunist Lenin është zbuluar...
1 year 7 muaj më parë 0

Pse nuk jemi të lumtur

Gjatë gjithë kokës ne dëgjojmë njerëz që ankohen se jeta është e padrejtë, se ata nuk janë të...
1 year 7 muaj më parë 0

Eurodeputeti italian shkon në Parlamentin Europian me maskën e Merkel (video)

Kjo ishte protesta e eurodeputetit italian të Lega Nord, Gianluca Buonanno në Parlamentin Europian...
1 year 7 muaj më parë 2

“Gjëegjëza e Ajnshtajnit” që vetëm 2 përqind e njerëzve mund ta zgjidhin

Gjëegjëza e mëposhtme thuhet se është shkruar nga Albert Ajnshtajni si fëmijë. Ajo i atribuohet...
1 year 7 muaj më parë 0

A është bota në prag të zhdukjes?

“Jemi në prag të zhdukjes së re. Pa marrë parasysh se sa mundohemi ta shmangim këtë, kjo nuk...
1 year 7 muaj më parë 29

Vrima “misterioze” në Rusi: Po përpin shtëpitë një nga një! (Foto/Video)

Vrima gjigante që u hap në vendin e një miniere të braktisur në Rusinë perëndimore, nuk ndalon së...
1 year 7 muaj më parë 300

Shokon politikani britanik: Prindërit e vogëlushit janë të babëzitur

Ditët e fundit fotoja më e qarkulluar në internet është ajo e vogëlushit sirian Aylan Al-Kurdi,...
1 year 7 muaj më parë 0

15 vrasësit më mizorë në histori

Është vështirë të kuptohet psikopati e aq më shumë ata që vrasin. A pendohen? A janë të...

Pages