Planet

2 muaj 3 ditë më parë 0

"Shumë më tepër se sa një "Goodbye"

Pas zgjedhjes sё Donald Trump president tё SHBA-sё duket se Barack Obama ka pёr qёllim njё mision...
2 muaj 3 ditë më parë 0

Shkencëtari zbulon një të vërtetë të madhe për UFO-t

Shumica e jashtëtokësorëve që vizitojnë Tokën janë shkurtabiqë, respektivisht kanë një gjatësi...
2 muaj 3 ditë më parë 0

Shenjat që tregojnë se ju ka vizituar ëngjëlli mbrojtës

Disa njerëz besojnë se engjëlli i tyre rojtar është qenie shpirtërore, që punon për të mirën e tyre...
2 muaj 4 ditë më parë 0

Ekonomia botërore pas Trump

“American Brexit”, kështu e kanë quajtur pothuajse të gjithë analistët fitoren e presidentit të ri...
2 muaj 6 ditë më parë 0

Trump zgjedh drejtorin e ri të CIA-s

Republikani Mike Pompeo pritet të jetë drejtori i ardhshëm i Agjencisë Qendrore të Inteligjencës,...
2 muaj 6 ditë më parë 0

Statuja e Virgjëreshës Mari rrjedh gjak nga sytë, habiten shikuesit

Një baba i habitur përshkroi momentin e ‘mahnitshëm’ të tij kur pa statujën e Virgjëreshës Mari –...
2 muaj 6 ditë më parë 0

Zgjohet nga koma dhe i bie pianos, habit 78 vjeçari

Një 78-vjeçar pasi u zgjua nga një atak kardiak, zbuloi se dinte t’i binte pianos edhe pse ai nuk...
2 muaj 6 ditë më parë 0

Alienët po dërgojnë sinjale në drejtim të Tokës

Kërkimi për valë misterioze të radios – pulse shumë të shkurtra, por intensive të valëve të radios...
2 muaj 1 javë më parë 0

13 vendet e braktisura më të frikshme në botë (Video)

Ushqejeni njohurinë tuaj me vendet që tashmë janë braktisur dhe pyesni veten nëse jeni në gjendje t...
2 muaj 1 javë më parë 0

Si lindi jeta? Kjo është e vërteta e madhe

Secilin prej nesh e bren nga brenda ajo pyetja që për mijëra vjet me radhë ende nuk ka marrë asnjë...
2 muaj 1 javë më parë 1

Historia e demonit që linte gratë shtatzënë

Incubus-i është një demon në formën mashkullore, që mendohet se qëndron mbi njerëzit që janë duke...
2 muaj 1 javë më parë 3

8 gjërat që i shpikën myslimanët

Në listën e krijuar më poshtë, ju do të mundë të mësoni rreth 8 gjëra që u shpikën nga bota islame...
2 muaj 1 javë më parë 0

Zbulimi/ Pas Mona Lizas fshihet një prostitutë

Modelja e pikturës më të famshme në botë, ishte prostitutë e paguar me çmim të lartë, e cila bile...
2 muaj 1 javë më parë 0

Kush është Rudi Xhuliani, që mund të zgjidhet Sekretar Shteti i SHBA-ve

Presidenti i zgjedhur Donald Trump dhe nën presidenti i zgjedhur Mike Pence, po diskutojnë rreth...
2 muaj 1 javë më parë 0

VIDEO/ Dy adoleshentë barrikadë policisë dhe në fund vrasin njëri-tjetrin LIVE

Dy 15-vjeçarë janë gjetur të vdekur në brendësi të një shtëpie në rajonin Pskov në Rusi. Gjithçka u...
2 muaj 1 javë më parë 0

Zbulohet sherri në familjen Clinton, Bill hodhi telefonin në çati

Në ditët finale të fushatës elektorale për zgjedhje presidencialet në SHBA, Bill dhe Hillary...
2 muaj 1 javë më parë 0

Portret/ Steve Banon truri i fitores së Trump që shkatërroi njëkohësisht demokratët dhe Hillaryn

“Nëse bie zjarr, të jeni të sigurtë se aty rrotull do të jetë Steve Banon me një zjarrndezës në...
2 muaj 1 javë më parë 0

37 gazeta gjermane solidarizohen ne bllok kundër Erdoganit

Një editorial i gazetarëve të së përditshmes opozitare turke “Cumhuriyet” është publikuar sot në 37...
2 muaj 1 javë më parë 0

Timothy Garton Ash: “lideri i ri i botës së lirë është Angela Merkel”

Publicisti i njohur britanik Timothy Garton Ash, e ka shpallur kancelaren gjermane Angela Merkel si...
2 muaj 1 javë më parë 0

5 vendet më radioaktive në botë

Jo vetëm që jemi të ndërgjegjshëm për të, por jemi të zhytur në një pishinë të madhe radioaktive që...
2 muaj 1 javë më parë 1

Cila është sëmundja e pashërueshme nga e cila vuan Putin?

Një nga gazetarët më të famshëm në botë, Bob Woodward, ka hapur “Kutinë e Pandorës” në lidhje me...
2 muaj 1 javë më parë 1

Nga operacionet sekrete të CIA-s te “Valixhia Bërthamore”… Njihuni me fuqinë që merr Donald Trump si President

Një nga gazetarët më të famshëm në botë, Bob Woodward, ka hapur “Kutinë e Pandorës” në lidhje me...
2 muaj 1 javë më parë 0

Facebook nën akuzë për fitoren e Trump

Fitorja e Donald Trump në SHBA ka hapur një debat të madh planetar: A ishte Facebook fajtor për...
2 muaj 1 javë më parë 0

Bernie Sanders: E di pse Trump e mundi Hillary-n

Hillary Clinton i ka humbur zgjedhjet presidenciale sepse Partia Demokrate ishte më shumë e...

Pages