Planet

2 muaj 1 ditë më parë 1

Kush është njeriu i Vladimir Putin në Ballkan

Nëse do t’u besojmë pamjeve të jashtme, atëherë duhet të besojmë se Vladimir Putin ka një të besuar...
2 muaj 2 ditë më parë 0

NASA zbulon 219 planetë të rinj, në 10 mund të ketë ujë

NASA ka njoftuar zbulimin e 219 planetëve të reja jashtë sistemit diellor. 10 prej tyre janë të...
2 muaj 3 ditë më parë 0

(FOTO) Tjetër sulm terrorist në Francë, sulmohet furgoni i policisë

Sheshi Champs-Elysees, në qendër të Parisit, u mbyll pasi një shofer goditi me makinën e tij një...
2 muaj 4 ditë më parë 1

Spanjollët pushtojnë rrugët e Madridit: Të pranohen më shumë refugjatë!

Mijëra protestues pushtuan mbrëmjen e djeshme rrugët e Madridit në Spanjë, duke kërkuar që vendi të...
2 muaj 6 ditë më parë 0

SHBA/ Trump dhe dhëndri i tij, Kushner nën hetim nga prokurori special

Jared Kushner, dhëndri i Donald Trump, po hetohet bashkë me Presidentin, nëse ky i fundit u përpoq...
2 muaj 6 ditë më parë 0

Profil/ Kush ishte Helmut Kohl, një burrë i madh i shtetit gjerman

Ish-kancelari gjerman, Helmut Kohl ka ndërruar jetë në moshën 87-vjeçare. Ai udhëhoqi Gjermaninë...
2 muaj 1 javë më parë 2

Gjithçka që duhet të dini rreth përplasjes së Trump me drejtorin e FBI

Presidenti amerikan Donald Trump shkarkoi drejtorin e FBI-së, James Comey muajin e kaluar, një...
2 muaj 1 javë më parë 2

FOTO/ E re, lesbike dhe besnike, kjo është kryeministrja e re e Serbisë

Një “eksperte e pavarur”, lesbike dhe besnike e presidentit Vučić në krye të qeverisë në Serbi....
2 muaj 1 javë më parë 0

Burgosen përjetë 23 puçistë në Turqi

18 përgjegjësit për rrëmbimin e sekretarit të përgjithshëm të Presidencës së Turqisë, Fahri Kasirga...
2 muaj 1 javë më parë 0

Intervista/ Shkrimtari i romanit të famshëm "Z" kujton grushtin e shtetit të kolonelëve në Greqi

Kolonelët humbën pushtetin për shkak të amerikanëve? “Kjo është e qartë. Papadopoulos ishte një...
2 muaj 1 javë më parë 0

Zjarri në Londër, një ngjarje që të kujton 11 shtatorin

Mëngjesin e sotëm Londra mori një goditje tjetër, ku një ndërtesë 27-katëshe në perëndim të qytetit...
2 muaj 1 javë më parë 0

Macron, fitore dërrmuese edhe në zgjedhjet parlamentare në Francë

Më shumë se një muaj pas fitores së Emmanuel Macronit në zgjedhjet presidenciale, francezët votuan...
2 muaj 1 javë më parë 0

Bllofi gjenial i kamikazëve në sulmin në Londër

Tre atentatorët e sulmit terrorist të 3 qershorit në Londër, nuk mbanin rripa shpërthyes që...
2 muaj 1 javë më parë 0

Edhe pse në kërkim, lirohet djali i Muammar Gaddafit

Saif al-Islam Gaddafi, djali i dytë i diktatorit të ndjerë të Libisë, Muammar Gaddafi, është liruar...
2 muaj 1 javë më parë 0

Çifti filmon live vdekjen e tyre, shokon njerëzit (FOTO)

Dy të rinj rreth të 20-ave kanë shokuar opinionin publik në Finlandë pasi kanë filmuar veten e tyre...
2 muaj 1 javë më parë 0

Kamikazja i merr jetën 31 personave në Irak

Një grua u hodh në erë në Musajab të Irakut, duke lënë të vdekur së paku 31 persona dhe të plagosur...
2 muaj 1 javë më parë 0

Zgjedhjet britanike/ Pse u godit kryeministrja May?

E ardhmja politike e Theresa May është po aq e vrenjtur sa një ditë e keqe dimri mbi Tamiz. Kështu...
2 muaj 2 javë më parë 0

Ironia/ “Charlie Hebdo” i heq kokën kryeministres britanike (FOTO)

Një  Theresa May me kokë të prerë dhe që e mban atë nën sqetull. Ishte kjo kopertina e javores...
2 muaj 2 javë më parë 0

E rrallë/ Biznesmenin rus e varrosin të gjallë, por ai arrin të... (FOTO/VIDEO)

Një biznesmen rus, i cili u varros për së gjalli në një varrezë në Moskë, telefonoi të vëllanë duke...
2 muaj 2 javë më parë 0

Alarmi/ Kolera vret 1 person çdo orë në Jemen

Sëmundja e kolerës ka marrë përmasa të frikëshme në Jemen.  Sipas Organizatës Botërore të...
2 muaj 2 javë më parë 0

Pamje të rënda/ Frymëmarrjet e fundit të terroristit të sulmit në Londër

Është publikuar një video e re, ku duken momentet e fundit të jetës së njërit prej terroristëve...
2 muaj 2 javë më parë 0

(VIDEO) Koreja e Veriut shi raketash pranë Koresë së Jugut

Kim Jong Un ja ka dalë të frikësojë Korenë e Jugut, ushtria e së cilës hapi alarmin për sulm...
2 muaj 2 javë më parë 0

New York Times: Gjithçka që duhet të shikoni për zgjedhjet e sotme në Angli

Kryeministrja Theresa May i kapi në befasi britanikët, kur papritur lajmëroi zgjedhje të...
2 muaj 2 javë më parë 2

Ish–shefi i FBI zbulon takimet dhe telefonatat me Trump: Çfarë më kërkoi për rusët

Ish–shefi i FBI–së James Comey, i shkarkuar nga presidenti Trump në mesin e hetimeve që FBI po...

Pages