Planet

1 muaj 4 javë më parë 0

“Bota kurrë nuk ka qenë me afër Ditës së Kiametit”

Të enjten, një grup shkencëtarësh të cilët orkestrojnë “Doomsday Clock” – “Ora e Kiametit”, një...
1 muaj 4 javë më parë 0

Greqia nuk dorëzon ushtarët "tradhëtarë" turq, tensionohen edhe më tej marrëdhëniet Turqi-Greqi 

Ditën e sotme Gjykata Supreme e Greqisë vendosi kundër ekstradimit të tetë ushtarëve turq, të cilët...
1 muaj 4 javë më parë 0

Video/ Zbulohet sikleti i Michelle nga dhurata e Melania Trump

Zbulohet arsyeja se pse u vu nw siklet nga dhurata e kaltër e Melania Trump, ish-zonja e parë,...
1 muaj 4 javë më parë 2

Serbët: Trump na konsideron një popull të zgjedhur

A është presidenti i ri amerikan Donald Trump një proserb? Kjo është një nga tezat që ka filluar të...
2 muaj 12 orë më parë 0

A do të kandidojë Hillary Clinton përsëri për presidente të Amerikës? 

Kandidatja humbëse në zgjedhjet për president të Amerikës, Hillary Clinton, duket se e ka të...
2 muaj 21 orë më parë 0

Trump: "Ditë e madhe fillon ngritja e murit"

Donald Trump nuk ndalet. Pasi ka firmosur zhbërjen e reformës shëndetësore të Obamës, pasi ka...
2 muaj 1 ditë më parë 0

VIDEO/ Bie helikopteri në Itali, vdesin 6 persona

6 persona humbën jetën në Itali pasi një helikopter i ndihmës së shpejtë u rrëzua në Akuila, në...
2 muaj 1 ditë më parë 0

Trump vazhdon të mbajë premtimet e fushatës, firmos ndërtimin e dy naftësjellësve që Obama ndaloi 

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, nënshkroi sot një urdhër ekzekutiv, në bazë të të cilit do të...
2 muaj 2 ditë më parë 0

Trump mban fjalën, shkëput SHBA-në nga një marrëveshje ndërkombëtare tregtare tepër e rëndësishme 

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka nënshkruar sot një urdhër ekzekutiv, për të...
2 muaj 2 ditë më parë 0

Turqia thirrje administratës së Trumpit për të ekstraduar Gülenin 

Zv.Kryeministri i Turqisë, Numan Kurtulmus, deklaroi se SHBA-të do të marrin sërish kërkesën për...
2 muaj 2 ditë më parë 0

21-vjeçarja përdhunohet ‘LIVE’ në Facebook nga tre të rinj

Tre të rinj kanë tronditur opinionin suedez ditën e djeshme. Ata kanë përdhunuar një vajzë të re...
2 muaj 3 ditë më parë 0

Kodi që duhet të përdorë Trump kur do bëjë seks me gruan

Një nga adresat më të famshme në botë ndodhet në Washington. Natyrisht, fjala është për adresën...
2 muaj 3 ditë më parë 0

Donald Trump takohet të premten me liderin e parë si President i SHBA-ve 

Zbulohet lideri i parë me të cilin Presidenti i ri i SHBA-ve do të zhvillojë takim zyrtar. Vetëm dy...
2 muaj 3 ditë më parë 0

Biografia e Melania Trump shkakton debat në SHBA

Faqja e re e Shtëpisë së Bardhë në internet së fundmi ka shtuar dhe një bieografi të Zonjës së Parë...
2 muaj 3 ditë më parë 0

Sekretet e Shtëpisë së Bardhë, çfarë fshihen në të

1600 Pennsylvania Ave North West është ndoshta adresa më e famshme në botë. Shtëpia ikonike prej 20...
2 muaj 4 ditë më parë 0

Fotot e rralla/ Çfarë ndodhi në ballon e fitores së Trump

Presidenti Donald Trump dhe gruaja e tij Melanie janë shfaqur me një orë e gjysëm bonesë në një nga...
2 muaj 4 ditë më parë 0

SHBA-Koresë së Jugut: Arrestoni vëllain e Ban Ki-moon 

Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kanë kërkuar Koresë së Jugut që të arrestojë vëllain e ish-...
2 muaj 5 ditë më parë 0

Shikoni fotot e profilit të Trump dhe Melania në Twitter (Foto)

Adresat zyrtare në Twitter të POTUS dhe FLOTUS kanë ndryshuar fotot e profilit në ato të...
2 muaj 6 ditë më parë 0

Kronika e çuditshme e CNN: Çfarë ndodh nëse Trump vritet gjatë inaugurimit

CNN transmetoi një histori në lidhje me trashëgimin e kompetencave presidenciale në rast se Donald...
2 muaj 6 ditë më parë 0

FOTO/ Politikani braktis gruan: Është shumë seksi, më vë në siklet

Gruaja e një politikani në Ukrainë pretendon se i shoqi i saj e ka braktisur, pasi ajo është shumë...
2 muaj 6 ditë më parë 0

VIDEO/ Gjendet e pajetë në makinë këngëtarja e “Lambadës” së famshme

Këngëtarja e famshme braziliane, Loalwa Braz Vieira është gjetur pa jetë brenda makinës së saj....
2 muaj 1 javë më parë 2

Obama ndërron shtëpi, i jep lamtumirën "Shtëpisë së Bardhë"  

Familja Obama është larguar përfundimisht nga Shtëpia e Bardhë,  jo në ndonjë vend dosido, por në...
2 muaj 1 javë më parë 0

Irani nuk përmbahet ndaj SHBA-së, del haptazi kundër saj  

Ministri i Jashtëm i Iranit, Mohammad Javad Zarif, ka thënë sot në Teheran se vendi i tij...
2 muaj 1 javë më parë 0

Pesë librat e Markezit që duhet t'i lexoni patjetër

Shkrimtari i njohur kolumbian, Gabriel García Márquez lindi më 6 mars të vitit 1927 në Aracataca,...

Pages