Planet

2 muaj 4 ditë më parë 0

Detajet e reja/ Kush është 22-vjeçari që vrau ambasadorin rus (FOTO)

Autori i vrasjes së ambasadorit rus në Turqi, Andrey Karlov u identifikua 22-vjeçari i veshur si...
2 muaj 4 ditë më parë 2

Atentati / Tmerr në tregun e krishtlindjeve në Berlin

Një atentat ende i pa identifikuar mirë ka ndodhur të hënëën në mbrëmje në një treg krishtlindjesh...
2 muaj 4 ditë më parë 0

Video/ Profeti që kishte parashikuar tragjedinë Chapecoense, tmerron përsëri. A do të vdesë Alexis Sanchez?

Një profet brazilian ka parashikuar vdekjen e një futbollisti të njohur kilian. 53-vjeçari kishte...
2 muaj 6 ditë më parë 0

A ka kuptim të flasim për raca njerëzore?

Jo, termi racë nuk është shkencor:njerëzit nuk kanë qenë të izoluar gjeografikisht për një kohë të...
2 muaj 6 ditë më parë 0

Shprehje brilante mbi lumturinë, nga Charlie Chaplin

Chaplin ishte një regjisor, kompozitor dhe aktor komik i famshëm. Disa fakte të shkurtra për...
2 muaj 6 ditë më parë 0

Fakte të pabesueshme rreth Luftës së Dytë Botërore

Lufta e Parë Botërore, e cila u zhvillua mes viteve 1914­1918, është cilësuar si lufta më...
2 muaj 1 javë më parë 0

Portreti i Erdogan sipas sherbimeve sekrete (Rinia, pasuria, familja)

Disa e adhurojnë, disa e urrejnë, të tjerë e kanë frikë. Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan...
2 muaj 1 javë më parë 1

Trump emëron sekretarin e ri të shtetit, një i "infiltruar" i Vladimit Putin

Trump ka zgjedhur më në fund sekretarin e ri të Shtetit: ai është Rex Tillerson. Miliarderi...
2 muaj 1 javë më parë 0

Britanikët alarm Ballkanit: Përgatituni! Raketat bërthamore ruse do zhvendosen në Serbi

Moska ka rënë dakord për të dërguar “pajisje vdekjeprurëse” në Serbi,  e cila shtrihet mes Greqisë...
2 muaj 1 javë më parë 0

Statusi 2 miliardë dollarësh i Donald Trump

Nuk ka marrë ende detyrën e Presidentin dhe as ‘vulën’ e Shtëpisë së Bardhë, por si një President i...
2 muaj 1 javë më parë 0

Fitorja e Donald Trump mban pezull interesat në tregjet ndërkombëtare

Nëse Donald Trump nuk do të kishte fituar zgjedhjet në SHBA, me shumë gjasë Rezerva Federale do të...
2 muaj 1 javë më parë 1

Slavoj Zhizhek: Auroportret i një burri të vështirë

  Filozofi 67-vjeçar, Slavoj Zhizhek, shkruan mbi tundimet e të qenit baba, e të qenit gjithnjë e...
2 muaj 1 javë më parë 0

Tronditet Stambolli/ Dy shpërthime të fuqishme

Dy atentate një veturë me eksploziv dhe nga një kamikaz kanë tronditur Turqinë mbrëmjen e së...
2 muaj 1 javë më parë 1

Kabineti i super të pasurve të presidentit Donald Trump

Me siguri që asnjëherë në historinë e SHBA nuk kanë qenë mbledhur kaq shumë të pasur në një kabinet...
2 muaj 2 javë më parë 0

VIDEO/ Nëse jeni kuriozë shikoni si luftohet në Siri

Lufta në Siri nuk po përfundon ndërsa sa vjen dhe përplasja bëhet edhe më e vështirë. Në rrjetet...
2 muaj 2 javë më parë 0

Po sikur Hillary Clinton të bëhet Presidentja e ardhshme e SHBA?

A do të jetë vërtetë Donald Trumpi presidenti i ri i Shteteve të Bashkuara?! Situata duket mjaft...
2 muaj 2 javë më parë 0

Në pemën tuaj të Krishtlindjeve fshihet diçka e frikshme

Debati për një pemë Krishtlindjesh natyrale ose artificiale ka vite që bëhet në periudhën e festave...
2 muaj 2 javë më parë 1

Studimi: Toka po ndalon

Nëse nuk realizohen asnjë nga skenarët e parashikuar nga Stephen Hawking për fundin e planetit tonë...
2 muaj 2 javë më parë 0

Mësoni se si burrat shqiptarë bënin për vete femrat me anë të magjisë

Në Skoriadh e Labovë ushtrohet magjia, veçanërisht për çështje seksuale. Në rast se një burrë...
2 muaj 2 javë më parë 0

Marrëzia e historisë dhe Shkupi kitch i Gruevskit (foto)

Slavko Brezoski kishte kohë që punonte si arkitekt kur qyteti përreth tij u shkatërrua një mëngjes...
2 muaj 2 javë më parë 0

Aksidenti më i çuditshëm dhe qesharak që mund të keni parë (Video)

Kjo video është xhiruar në qytetin e Montrealit në Kanada. Bora e madhe që ka mbuluar qytetin i ka...
2 muaj 2 javë më parë 0

Njerëzit e cilit besim fetar janë më të lumturit në botë?

Njerëzit fetarë nga të gjitha besimet e ndryshme janë më të lumturit sesa njerëzit të cilët nuk...
2 muaj 2 javë më parë 0

“Annus horribilis” i udhëheqësve europianë

Që nga David Cameron tek François Hollande, nga Matteo Renzi tek Rajoy dhe më tej, tek skandinavët...
2 muaj 2 javë më parë 0

Analiza/ Në Itali fitoi populizmi

Nga: Bernd Riegert Me Matteo Renzin tani largohet nga posti i dyti kryeministër i një vendi anëtar...

Pages