Planet

2 muaj 2 javë më parë 4

Analiza/ Çfarë do të ndodhë në Itali pas Renzit?

Reforma kushtetuese nuk është një temë që zakonisht e bën botën të mbajë frymën. Por referendumi i...
2 muaj 2 javë më parë 0

Këto shpella fshehin sekretet e jetës në Tokë (video)

Për disa gjenerata, fisi lokal ishte i bindur se thellë në xhunglat e Venezuelës shtrihet kompleksi...
2 muaj 2 javë më parë 0

Sekretet dhe gjërat që u fundosën bashkë me Titanikun

Përveç udhëtarëve të pasur të kohës, në "Titanik" ishin edhe disa objekte të pazakonta dhe shumë të...
2 muaj 2 javë më parë 0

Zbulimi/Kështu ua piratojnë Samsungun tuaj pa e ditur

Këtë javë, hulumtuesit kanë zbuluar se shumë viruse godasin të paktën 1.3 milionë celularë Android...
2 muaj 2 javë më parë 0

Mediat perendimore/ Pas Italisë shtohet rreziku populist

Dorëheqja e njoftuar e kryeministrit italian, Matteo Renzi, pas fitores së pastër të ”jo”-së në...
2 muaj 2 javë më parë 2

Itali/ Cilët janë skenarët pas rënies së Renzit

Humbja e thellë e referendumit kushtetues e detyroi kryeministrin te shpallë largimin Matteo Renzi...
2 muaj 2 javë më parë 0

Porositë e fundit të Fidel Castros

Fidel Kastro ka vdekur. Për forcën e tij simbolike dhe jetëgjatësinë e karrierës, udhëheqësi...
2 muaj 2 javë më parë 0

Andy Garcia: “Fideli? Një diktator që shkatërroi Kubën time

Andy García, i lindur në Havanë në vitin 1956, i natyralizuar si shtetas amerikan shumë vite më...
2 muaj 2 javë më parë 0

Iraniani: Kam shpikur makinën që punon me ujë (Video)

Alaeddin Qassemi, pretendon se ka bërë një shpikje të re; një makinë që funksion vetëm me ujë. Në...
2 muaj 2 javë më parë 1

Sondazhet/ Rënie e thellë për Cipras, kryeson Mitsotakis

Sondazhet e fundit realizuar në Greqi tregojnë se hendeku mes opozitës( Demokracia e Re) me 32%,...
2 muaj 3 javë më parë 0

Letrat tmerruese: Trump do t’ua bëjë myslimanëve atë që Hitleri ua bëri hebrenjve

Në disa xhami në Kaliforni, Ohajo dhe disa shtete të tjera të SHBA-së, besimtarët myslimanë kanë...
2 muaj 3 javë më parë 0

Qytetet që mund të zhduken në të ardhmen (FOTO)

Kur është fjala për të mbijetuar në Tokë, ka shumë gjëra që ne si njerëz mund t’i bëjmë. Sigurisht...
2 muaj 3 javë më parë 0

VIDEO 3D/ Si u rrëzua avioni i Chapecoense

Rrëzimi i aeroplanit të Chapecoense vazhdon të jetë lajmi kryesor në mediat ndërkombëtare. Sot,...
2 muaj 3 javë më parë 0

12 gjërat që nuk i dini për paratë

Si funksionon kartmonedha plastike e anglezëve? Cila është monedha më e shkëmbyeshmë në botë? A...
2 muaj 3 javë më parë 1

Profecia e frikshme, çfarë ndodh pas vdekjes së Fidel Castros

Pas vdekjes së liderit kuban, Fidel Castro, është aktualizuar një parashikim i bërë nga John W....
2 muaj 3 javë më parë 0

Shokuese/ Nëna i jep drogë vajzës 4-vjeçare për të bërë seks me të dashurin

Kjo është padyshim një ndër ngjarjet më të rënda që është dëgjuar së fundmi. Një nënë britanike i...
2 muaj 3 javë më parë 0

VIDEO/ Zjarr në konviktin turk, 12 të vdekur dhe 22 të plagosur

Një zjarr i rënë në një konvikt të një shkolle të mesme për femrat në jug të Turqisë ka shkaktuar...
2 muaj 3 javë më parë 0

Italiania mbush 117 vjeç: Ju rrëfej sekretin e jetëgjatësisë

Italiania Emma Morano, personi i vetëm i gjallë në botë që ka lindur në shekullin e XIX, festoi...
2 muaj 3 javë më parë 1

Dikur president i Iranit dhe njeriu më i urryer i SHBA, sot bari delesh (FOTO)

Kur ishte president i Iranit, Mahmud Ahmadinexhad në punë ka shkuar me autobus ndërsa gruaja e tij...
2 muaj 3 javë më parë 0

Si ruhet Barroni, djali i vogël i Donald Trump (Foto)

Shërbimi Sekret e ruan nën masa të rrepta sigurie djalin e vogël të Donald Trump. Këto foto janë...
2 muaj 3 javë më parë 0

Jeta luksoze e Fidel Kastros: 20 vila, ishull privat, jaht dhe dashnore pafund

Ai deklaronte publikisht se jetonte me 20 dollarë në muaj dhe e përçmonte jetën luksoze dhe...
2 muaj 3 javë më parë 0

Përse Turqia nuk mund të hyjë kurrë në Bashkimin Europian!

Nicola Lofoco, HuffPost.it Vendimi i fundit i Parlamentin Europian për të ngrirë tratativat për...
2 muaj 3 javë më parë 0

The Guardian: Nëse s’jeni gati, mos e lexoni këtë shkrim të frikshëm!

Ditorja prestigjioze "The Guardian", ka botuar një artikull të shkrimtarit që prek temat politike,...
2 muaj 3 javë më parë 0

A e dini pse tek dollari shkruhet ‘In God We Trust’

Në tetor të vitit 1957 në kartëmonedhën amerikane ishte shfaqur për herë të parë shprehja “In God...

Pages