Planet

3 muaj 1 ditë më parë 0

Times: Pse ISIS përdori armë kimike mbi të burgosurit e vet

ISIS ka eksperimentuar mbi të burgosurit armë kimike të cilat ka në plan ti përdorë kundër...
3 muaj 1 ditë më parë 2

(VIDEO) Trump tenton t’i zgjasë dorën, Melania e refuzon

Videoja e presidentit Trump e publikuar nga Tel Aviv ditën e sotme, tregon Zonjën e Parë, se si e...
3 muaj 1 ditë më parë 1

Përplasja me truprojat e ministrit turk, Ankaraja thërret ambasadorin amerikan

Ambasadori i SHBA-së në Ankara, John Bass, është thirrur në Ministrinë e Punëve të Jashtme të...
3 muaj 2 ditë më parë 0

(VIDEO) Kërcënimi i Koresë së Veriut, SHBA dërgon aeroplanmbajtësen e dytë në rajon

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë dërguar aeroplanmbajtësen e dytë në gadishullin korean, në një...
3 muaj 2 ditë më parë 0

Trump në Arabinë Saudite: Lufta kundër terrorizmit nuk është betejë mes feve

Donald Trump po zhvillon një vizitë në Arabinë Saudite, ndërsa ka nënshkruar një marrëveshje në...
3 muaj 2 ditë më parë 0

Koreja e Veriut teston një raketë të re: Të aftë të godasim SHBA-në

Koreja e Veriut ka zhvilluar testin e radhës raketor, duke sfiduar kështu hapur sanksionet e OKB-së...
3 muaj 2 ditë më parë 0

Parandalohet një sulm terrorist në Ankarasë, 2 të vdekur dhe 1 në pranga

Një 25-vjeçar dhe një 30-vjeçar kanë mbetur të vrarë mëngjesin e sotëm gjatë një shkëmbimi zjarri...
3 muaj 4 ditë më parë 0

Gjermani sot ka 1 milion vende të lira pune

1 milion vende të lira pune dhe 3 milion veta që kërkojnë puna ka sot Gjermania.  Sipas ekspertëve...
3 muaj 4 ditë më parë 1

Trump thyen një tjetër traditë, udhëtimi i tij i parë jashtë SHBA-së ndryshe nga çdo President tjetër

Në muajt e tij të parë në zyrë, Presidenti i SHBA-së, Donald Trump ka thyer vazhdimisht traditat....
3 muaj 5 ditë më parë 0

Emërimi i prokurorit special, Trump: Hetimet për lidhjet me Rusinë janë gjueti shtrigash

Donald Trump e cilësoi sot si gjueti shtrigash emërimin e një prokurori special për hetimin mbi...
3 muaj 6 ditë më parë 0

“NATO” arabe? Plani i Trump ndaj terrorizmit

Shqetësimi nga terrorizmi ka shtyrë Donald Trump të mendojë për krijimin e një aleance ushtarake të...
3 muaj 6 ditë më parë 0

Presidenti Emmanuel Macron shpall qeverinë e re, mban premtimin e parë elektoral

Presidenti francez, Emmanuel Macron shpalli ditën e sotme qeverinë e re. Mësohet se në përbërjen e...
3 muaj 6 ditë më parë 0

Analiza e DW/ Llafazani Trump!

Presidenti i SHBA përcjell informacione sekrete e madje shet mend me këtë. Kjo pritet ta tronditë...
3 muaj 6 ditë më parë 0

Video/ Sigurimi i presidentit Erdogan rrahin një grup protestuesish kurdë

Ka degjeneruar në dhunë fizike një një protestë para residencës së ambasadorit tur në Amerikë....
3 muaj 1 javë më parë 0

Loja online që të çon drejt vetvrasjes

Ta quash lojë, është e papërshtatshme; është një ditë perverse që mbyllet me një dramë. Kjo lojë e...
3 muaj 1 javë më parë 0

Reportazh i Deutsche Welle/ Si “blejnë” serbët nuse në Shkodër?

Në Peshter në Serbi ka mjaft burra të martuar me gra nga Shqipëria. Po si jetojnë ato atje? Zllatko...
3 muaj 1 javë më parë 0

SHBA: Bashar Al Assad ka vrarë e djegur mbi 10 mijë të burgosur sirianë

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë akuzuar qeverinë siriane se ka kryer vrasje masive të mijëra...
3 muaj 1 javë më parë 0

Vladimir Putin: Rusia nuk ka asnjë lidhje me sulmin planetar kibernetik

Vladimir Putin theksoi sot se Rusia nuk ka asnjë lidhje me sulmin kibernetiki të pazakontë që...
3 muaj 1 javë më parë 0

Koreja e Veriut teston një raketë të re dhe paralajmëron SHBA-në se do jetë nën shënjestër

Koreja e Veriut konfirmoi se ka testuar me sukses një raketë me rreze të mesme dhe të gjatë veprimi...
3 muaj 1 javë më parë 0

Mësohet emri i kryeministrit të ri francez

Ahtu siç ishte njoftuar presidenti i ri francez Emmanuel Macron ka emwruar sot kryeministrin e tij...
3 muaj 1 javë më parë 0

Çfarë diskutoi Emmanuel Macron në ditën e parë si president i Francës

Kryeministri i ri ishte çështja e parë që diskutoi Emmanuel Macron, në ditën e parë të punës si...
3 muaj 1 javë më parë 0

Manovrat e Tsipras për të ndaluar rënien

Në vjeshtën e këtij viti, në Greqi, Kryeministri grek Aleksis Tsipras po planifikon organizimin e...
3 muaj 1 javë më parë 9

New York Times: Si po ngrihet miti i Erdogan në serialet turke

Me Presidentin turk Rexhep Tajip Erdogan që viziton Presidentin Trump në Uashington këtë javë, mund...
3 muaj 1 javë më parë 0

Hap pas hapi/ Detajet e ndryshimit të presidentit në Francë

Në Francë ceremonia e ndërrimit të presidentëve është një traditë. Ajo është bërë gjithnjë edhe kur...

Pages