Sport

8 orë 35 min më parë 0

Bufon: Bravo Strakosha, shqiptarët...  

Portieri i Italisë Xhanluixhi Bufon ka dhënë një koment shumë të shkurtër për Supersport....
8 orë 57 min më parë 0

Basha: Faji imi! Strakosha: Do ta kem vështirë me Immobilen!

Mbrojtësi i Kombëtares Migjen Basha pranoi se ishte fajtor në shkaktimin e penalltisë ndaj Italisë...
9 orë 8 min më parë 0

Trajneri i Italisë: Shqipëria më trembi vetëm 30 sekondat e para

Trajneri i Italisë, Xhampiero Ventura e cilëson fitoren e sotme plotësisht të merituar, duke...
9 orë 11 min më parë 0

Fjalët e De Biasit pas humbjes: Ata kanë lojtarë më të mirë

Trajneri i kombëtares Xhani de Biasi ka komentuar në Supersport humbjen me Italinë. Sipas tij, loja...
9 orë 23 min më parë 0

Analiza/ Pse Shqipëria humbi me Italinë

Ish-trajneri i kombëtares Astrit Hafizi ka komentuar ndeshjen Itali-Shqipëri të humbur 2-0. Sipas...
9 orë 41 min më parë 3

Zhgënjim në Palermo/ Shqipëria humbet përballë Italisë (VIDEO)

Italia fiton 2-0 me Shqipërinë në një ndeshje ku ndodhi pothuajse gjithçka (përveç golit të...
10 orë 44 min më parë 0

FOTO/ Banderola më pikante në ndeshjen Itali-Shqipëri

Ishin të shumta banderolat në ndeshjen Itali – Shqipëri.  Kuqezinjtë kanë nxjerrë edhe këtë të...
10 orë 52 min më parë 0

Itali-Shqipëri/ Çfarë thonë statistikat për pjesën e parë

Italia ka mbyllur pjesën e parë me epërsi minimale 1:0 ndaj Shqipërisë, me golin e vetëm të shënuar...
11 orë 13 min më parë 0

VIDEO/ Islanda ndëshkon Kosovën në "Loro Boriçi"

Islanda ka kaluar në epërsi ndaj Kosovës. Bjoern Sigurdarson ishte ai që shënoi për 0:1 në minutën...
11 orë 17 min më parë 0

VIDEO/ Kjo është penalltia e dyshimtë e Italisë kundër Shqipërisë

Italia kaloi në avantazh në minutën e 12-të në sfidën me Shqipërinë. Beloti rrëzohet në zonë pas...
12 orë 18 min më parë 0

LIVE/ Shikoni zbritjen në fushë të kombëtares shqiptare

Kombetarja shqiptare ka dalë në fushë duke bërë stërvitjen.    
12 orë 20 min më parë 0

Fjalët e Strakoshës kur mëson se i biri është në formacionin zyrtar 

“Emocionet janë të kuptueshme. Më kuptoni. Kam qenë një sportist emocional, por i harroja ato pasi...
12 orë 29 min më parë 0

Surprizat e De Biasit me formacionin ndaj Italisë nga porta në sulm

Shqipëria ka publikuar formacionin zyrtar para takimit me Italinë i vlefshëm për kualifikimet në...
12 orë 44 min më parë 0

LAJM I FUNDIT/ Dalin formacionet zyrtare për Itali - Shqipëri, surpriza nga De Biasi

Italia dhe Shqipëria kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre të vlefshëm për...
13 orë 12 min më parë 0

(FOTO&VIDEO) Itali-Shqipëri, Palermo pushtohet nga kuqezinjtë

Që prej ditës së djeshme tifozët kuqezi kanë mbushur rrugët e Palermos. Të veshur me fanella dhe...
13 orë 17 min më parë 0

Zbulohet kush “e dogji” De Biasin për postin e trajnerit të Italisë

Itali-Shqipëri nuk mund të jetë një lojë si çdo tjetër për Gianni De Biasi, jo vetëm për shkak se...
13 orë 21 min më parë 0

(VIDEO) Shtohen emocionet në prag të ndeshjes Kosovë – Islandë

“Dardanët” janë ata që kanë pushtuar Shkodrën dhe që nga mëngjesi janë duke krijuar atmosferë...
17 orë 9 min më parë 0

FOTO REPORTAZH/ Shqiptarët skuqin rrugët e Palermos para ndeshjes

Gjatë paradites së sotme një delegacion shqiptar ka vizituar Piana degli Albanesi, një qytezë 35...
17 orë 23 min më parë 0

Irid Oksa premton: Nëse fitojmë me Italinë do zhvishem lakuriq!

Ishte një ndër emrat më të klikuar online gjatë Europianit 2016, aq sa u bë po aq e famshme sa Ëags...
17 orë 34 min më parë 0

VIDEO/ Kjo surprizë që i kanë bërë Kosovës do t’ju emocionojë

Një video vjen nga Kosova dhe duhet parë patjetër! Për herë të parë në Kosovë është organizuar një...
17 orë 37 min më parë 0

Foto Strakosha rrëfen këshillën që i dha të birit

Pak gjëra kanë emocionuar Foto Strakoshën në jetën e tij sportive sa ndeshja e sotme mes Italisë...
17 orë 51 min më parë 0

Thomas debuton kundër Italisë/ Çfarë thotë për të i ati

Pak gjëra kanë emocionuar Foto Strakoshën në jetën e tij sportive sa ndeshja e sotme mes Italisë...
19 orë 21 min më parë 0

Video/ Fëmijët arbëreshë presin kombëtaren me “Moj e bukura more”

Gjatë vizitës së delegacionit shqiptar në Piana degli Albanesi, fëmijët arbëreshë kanë emocionuar...
21 orë 38 min më parë 2

VIDEO/ Shqiptarët çmendën Palermon me këngë gjithë natën

Me besimin te fitorja me flamurin kuq e zi dhe këngët patriotike, ka qenë kjo atmosfera...

Pages