As Ronaldon, as Mesin/ Zbulohet për kë ka votuar De Biasi

Janë zbuluar votat e Gianni De Biasit për futbollistin më të mirë të vitit 2016.

Trajneri i Kombëtares Shqiptare 5 vota të plota ia ka dhënë Gianluigi Buffon, portierit të Juventusit dhe Italisë.

Në vend të dytë De Biasi ka renditur Cristiano Ronaldon duke i dhene 3 pike dhe në vend të tretë Lionel Messin me 1 pike.

Komentet

Comments

Giani De Biazi, nuk eshte kthyer shqiptar vetem nga preferenca e emrit Gani, por edhe ne ceshtje te karakterit. Nuk voton per lojtarin me te mire,mpor voton per lontarin e shtetit te tij, Italise. Njelloj si shqiptaret qe nuk shikojne kush eshte me i mire,mpor votojne per partine.

Asnjera nga partite tona nuk ka bere per vendin e vet sa cka bere buffon per vendin e tij

Add new comment