Tjëtër blerje rekord/ Kylian Mbappe vesh bluzën e Realit

Real Madrid dhe Monaco kanë arritur marrëveshje për Kylian Mbappe për transferimin e sulmuesit francez, Kylian Mbappe. Për shërbimet e Mbappe, kampioni i Evropës do të paguajë 120 milionë euro dhe 30 milionë euro të tjera bonuse, shkruan Soymadridista.comTransferimi i lojtarit do të perfundoje në fund të gushtit, pak ditë para afatit kalimtar të verës. Mbappe kështu do të bëhej lojtari i dytë më i shtrenjtë në histori të futbollit, pas Neymar, i cili për 222 milionë euro kaloi nga Barcelona në PSG.

Komentet

Comments

E bleu PSG.

Bota e futbollit po cmendet me keto cmime te palogjikeshme .E vetmja e drejte e ketyre blerjeve eshte pazaret qe behen me llotarite qe luajne popujt anembane globit. Fjale e arte e Rumenikes pasi ai shprehu shume qarte me mire nje stadjum se sa nje Nejmar . Do te thoja qe keto para te leviznin per masivizimin e akedemive te futbollit ne tere rruzullin tokesor . I uroj FIFES qe te degjoje keto pak fjale qe te veproje per popujt qe dashurojne futbollin por mundesite financjare nuk i lejojne .

Add new comment