Të pathënat e vitit që lamë pas,kush dhe çfarë ishin më të klikuarat (Foto)

U bënë gati 2 javë që i dhamë "lamtumirën e fundit" 2016, por harruam të tregonim se çfarë risishë të reja na solli dhe si u pritën në mbarë botën. Afaksionimi më i madh gjatë verës që lamë pas ishte loja Pokemon Go,në telefon e cila arriti t'ju "rrembej" mendjen të gjithë moshave duke shkaktuar dhe vdekjen e disave. Loja më e luajtur ne playstation 4 ishte "OVERWHATCH" gjithashtu dhe e dyta jo më pak e rëndësishme ishte edhe "DISHONORED 2". Kur flasim playstation sigurisht që nuk mund të lëmë pa përmendur dhe X-Box One ku loja më e luajtur ishte "INSIDE". Ndërkohë që në kompjuter ose siç njihet ndryshe "PC" thyu klikimet "OVERWHATCH". Për sa i përket lojërave 3D "POKEMON SUN& MOON" arriti ti bëj sërish për vete shumicën e njerzve. Pokemon edhe ku tjeter do shfaqesh?! LA LA LAND fitues i 7 çmimeve Golden Globes ku mbizotëronte drama dhe romanca nuk mund të mos ishte dhe filmi më i ndjekur gjatë këtij viti ku u shpallën edhe 2 aktorët më të mirë si Casey Affleck dhe Emma Stone. Tani besoj nuk na ka ngelur gjë në vitin e kaluar për të kthyer kokën pas.

Komentet

Add new comment